February 18, 2023
|
Trine-Indoor Track - Angola, IN
|
200m (Flat)

Boys' 60 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mark Brissau   John Adams Track Club 7.75 7.68 7.17 5.17 6.89
2 Jake Machiniak   Lake Effect Track 5.49 9.23 7.32 5.71 7.62
3 Morgan Johnson Senior Unattached 9.46 5.87 7.33 6.01 8.36
4 Quinn Backus Senior Delta 7.71 7.05 7.34 8.96 9.47
5 Jared Wilburn   Lake Effect Track 6.83 5.44 7.34 6.10 6.61
6 Khamron Malaivanh Senior Unattached 5.52 6.26 7.45 5.59 9.32
7 Donte Patton   Indianapolis Arsenal Technical 6.47 8.05 7.52 8.58 5.57
8 Ryder Turner Junior Delta 7.67 7.30 7.52 5.79 6.70
9 Clifford King   Nevah Wen Track Club 5.88 5.95 7.53 6.10 8.66
10 Kevin Wills Collins Junior Indianapolis Arsenal Technical 6.86 5.50 7.53 5.28 8.59
11 Chayse Lennis Junior Delta 8.16 7.71 7.55 6.95 7.78
12 Jackson Bontrager Senior Unattached 5.90 7.49 7.56 6.66 5.37
13 Ty Hazen Junior Unattached 7.91 6.92 7.60 6.08 6.31
14 Noah Jarvis   Lake Effect Track 6.24 7.76 7.60 6.01 5.70
15 Quincy Tootoo   John Adams Track Club 8.03 7.80 7.64 5.96 8.18
16 Grey Backus Freshman Delta 7.58 6.51 7.65 5.36 9.34
17 Jaden Fisher Freshman Unattached 8.07 8.22 7.68 9.14 8.38
18 Bryan Billingsley   Future Stars 6.85 9.00 7.69 5.54 7.54
19 Audreon Anderson   Nevah Wen Track Club 9.17 6.14 7.77 9.02 9.02
20 Marcus Bright Sophomore Delta 8.28 7.74 7.81 7.42 8.99
21 Jace Trevino   Future Stars 6.49 9.62 7.82 5.87 6.57
22 Kris Hanson Junior West Unity Hilltop 8.27 8.27 7.87 8.58 9.84
23 Nate Manor Sophomore Delta 8.03 10.00 7.87 9.53 9.21
24 George Joachim Senior Unattached 7.88 9.70 7.88 5.60 5.60
24 Jordi Lemay   John Adams Track Club 5.68 6.54 7.88 8.28 8.04
26 Tristan Lawson Senior Frankton 9.65 6.46 7.97 8.37 6.30
27 Amir Wright-Hill Freshman Delta 7.11 9.98 7.98 5.75 5.99
28 Dillon Pratt Junior Frankton 7.75 9.03 7.99 9.91 7.83
29 Skylar Newcomer   AHS 5.71 6.43 8.03 5.95 9.00
30 Timon Johnson   John Adams Track Club 7.24 8.45 8.04 9.25 6.28
31 Kedron Nero   Future Stars 8.46 10.47 8.05 9.10 7.97
32 Magnora Francillon   Indianapolis Arsenal Technical 6.57 6.40 8.10 7.13 9.56
33 Isaiah Roeber   Titan Athletics Club 9.80 9.39 8.16 6.70 8.08
34 William (Harry) Brown Senior Unattached 9.11 7.47 8.20 7.71 7.71
35 Gavin Shockley Sophomore Pioneer North Central 9.00 8.17 8.25 6.03 5.86
36 Willie Clay Junior Unattached 8.90 10.14 8.31 8.15 9.06
37 O'Maree Doss   Future Stars 10.15 8.69 8.60 9.98 6.20
38 Talen Denstedt Sophomore Pioneer North Central 7.70 8.65 8.65 9.43 7.96
39 Matthew Bethel Sophomore Pioneer North Central 10.19 10.19 9.01 6.67 10.55
40 Joell Pine Junior Gateway Woods 11.10 9.22 9.40 8.37 7.62
41 Aaron Curry   Future Stars 10.35 8.36 9.49 6.65 9.21
42 Aviel Sikorski 3 Appleseeds 12.94 12.74 10.11 9.81 13.15
43 AJ Bassett 6 Appleseeds 12.83 11.41 10.18 12.63 11.30
  Mekhi Wilson Junior South Bend Washington NT NT NT NT NT
  Daveezo Hunt   John Adams Track Club NT NT NT NT NT
  Jacob Wetzel Junior Unattached NT NT NT NT NT
  Jaquan Patton Junior South Bend Washington NT NT NT NT NT
  Hunter Wilson Junior Unattached NT NT NT NT NT
  Owen Musialczyk Junior Unattached NT NT NT NT NT
  Jovan Barnes   Future Stars NT NT NT NT NT
  Darius Hurt Sophomore Unattached NT NT NT NT NT
  Quimari Haskins   Lake Effect Track NT NT NT NT NT
  Braelin Hurst   Lake Effect Track NT NT NT NT NT
  Arend Shurman Freshman West Unity Hilltop NT NT NT NT NT
  Quentavious Booth 1 Appleseeds NT NT NT NT NT
  Simon Castille   Indianapolis Arsenal Technical DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 60 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Mark Brissau   John Adams Track Club 7.17 5.88 8.11
4 Quinn Backus Senior Delta 7.34 8.89 8.52
6 Khamron Malaivanh Senior Unattached 7.45 6.78 6.71
13 Ty Hazen Junior Unattached 7.60 8.06 8.67
18 Bryan Billingsley   Future Stars 7.69 7.08 5.85
  Jaquan Patton Junior South Bend Washington NT NT NT
  Owen Musialczyk Junior Unattached NT NT NT
  Hunter Wilson Junior Unattached NT NT NT
Boys' 60 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Jake Machiniak   Lake Effect Track 8.86 7.32 6.81 5.13
3 Morgan Johnson Senior Unattached 8.73 7.33 7.77 7.11
5 Jared Wilburn   Lake Effect Track 8.30 7.34 8.74 8.00
7 Donte Patton   Indianapolis Arsenal Technical 9.63 7.52 6.85 5.64
9 Clifford King   Nevah Wen Track Club 6.48 7.53 6.03 9.49
10 Kevin Wills Collins Junior Indianapolis Arsenal Technical 7.08 7.53 5.88 8.06
15 Quincy Tootoo   John Adams Track Club 7.03 7.64 7.95 5.66
  Simon Castille   Indianapolis Arsenal Technical DNS DNS DNS DNS
Boys' 60 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Chayse Lennis Junior Delta 7.55 6.12
12 Jackson Bontrager Senior Unattached 7.56 6.51
16 Grey Backus Freshman Delta 7.65 7.81
17 Jaden Fisher Freshman Unattached 7.68 8.61
19 Audreon Anderson   Nevah Wen Track Club 7.77 5.68
31 Kedron Nero   Future Stars 8.05 7.41
  Mekhi Wilson Junior South Bend Washington NT NT
  Quimari Haskins   Lake Effect Track NT NT
Boys' 60 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Ryder Turner Junior Delta 8.88 7.52
14 Noah Jarvis   Lake Effect Track 5.40 7.60
20 Marcus Bright Sophomore Delta 7.50 7.81
21 Jace Trevino   Future Stars 5.79 7.82
23 Nate Manor Sophomore Delta 6.46 7.87
26 Tristan Lawson Senior Frankton 6.06 7.97
32 Magnora Francillon   Indianapolis Arsenal Technical 10.13 8.10
36 Willie Clay Junior Unattached 10.64 8.31
Boys' 60 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
22 Kris Hanson Junior West Unity Hilltop 7.87 9.21 9.29
24 Jordi Lemay   John Adams Track Club 7.88 8.75 6.39
24 George Joachim Senior Unattached 7.88 6.94 7.81
30 Timon Johnson   John Adams Track Club 8.04 8.85 7.88
34 William (Harry) Brown Senior Unattached 8.20 9.76 10.34
37 O'Maree Doss   Future Stars 8.60 8.52 6.63
  Daveezo Hunt   John Adams Track Club NT NT NT
  Jacob Wetzel Junior Unattached NT NT NT
Boys' 60 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
27 Amir Wright-Hill Freshman Delta 7.98 8.86 6.95
29 Skylar Newcomer   AHS 8.03 10.28 9.08
33 Isaiah Roeber   Titan Athletics Club 8.16 7.18 7.43
35 Gavin Shockley Sophomore Pioneer North Central 8.25 8.34 10.07
38 Talen Denstedt Sophomore Pioneer North Central 8.65 6.58 11.16
39 Matthew Bethel Sophomore Pioneer North Central 9.01 6.58 8.65
40 Joell Pine Junior Gateway Woods 9.40 8.93 8.28
  Arend Shurman Freshman West Unity Hilltop NT NT NT
Boys' 60 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
28 Dillon Pratt Junior Frankton 6.40 7.99 9.35 7.67
41 Aaron Curry   Future Stars 8.07 9.49 6.74 8.17
42 Aviel Sikorski 3 Appleseeds 8.09 10.11 12.24 12.64
43 AJ Bassett 6 Appleseeds 13.24 10.18 11.41 10.39
  Jovan Barnes   Future Stars NT NT NT NT
  Quentavious Booth 1 Appleseeds NT NT NT NT
  Braelin Hurst   Lake Effect Track NT NT NT NT
  Darius Hurt Sophomore Unattached NT NT NT NT