March 10, 2023
|
Taylor-Kelser FH - Upland, IN
|
200m (Flat)

Boys' 60 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hayden Nelson Senior Mississinewa 6.99
2 Trevon Hess Senior Mississinewa 7.21
3 Kevin Wills Collins Junior Indianapolis Arsenal Technical 7.41
4 Keaghun Fitch   Shenandoah 7.44
5 Leon Ellison   Daleville 7.47
6 Mason Romack Senior Hagerstown 7.49
7 Boston Burbank Junior Mississinewa 7.50
8 Damion Blevins   Eastbrook 7.60
9 Ashton Ramey Sophomore Hagerstown 7.69
10 Garrett Mull Sophomore Hagerstown 7.70
11 Logan Parker   Daleville 7.70
12 Luke Carman Junior Daleville 7.71
13 Anthony Cruz Senior Bluffton 7.71
14 Evan Yoder Senior Mississinewa 7.72
15 Benjamin Moser   Eastbrook 7.72
16 Alex Munoz Senior Elwood Community 7.73
17 Austin Devore Junior Alexandria Monroe 7.74
18 Evan Fries   Shenandoah 7.78
19 Ben Ramseyer Junior Bluffton 7.78
20 Triston Carroll Sophomore Alexandria Monroe 7.88
21 Jayden Mullins   Elwood Community 7.88
22 Hayden Hubbard   Shenandoah 7.95
23 Austin Geimer Sophomore Bluffton 7.95
24 Isaac Mitchener   Oak Hill 7.96
25 Magnora Francillon   Indianapolis Arsenal Technical 7.97
26 Cameron Jones Sophomore Oak Hill 7.99
27 Micah McKinney Sophomore Oak Hill 8.00
28 David Egan Freshman Alexandria Monroe 8.03
29 Kaleb Colwell Senior Elwood Community 8.08
30 Andrew Diller   Eastbrook 8.10
31 Benjamin Manwell Senior Eastbrook 8.12
32 Ralph Adams   Indianapolis Arsenal Technical 8.17
33 Colin Tarlton Sophomore Oak Hill 8.26
34 Donald Lewis Junior Alexandria Monroe 8.30
35 Levi Jackson   Shenandoah 8.37
36 Devonte Walker   Elwood Community 8.74
37 Tristan Peavler Junior Daleville 9.20
  Donte Patton   Indianapolis Arsenal Technical DNS
  Hutchenson Craighead Junior Bluffton DNS
Boys' 60 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hayden Nelson Senior Mississinewa 6.30 6.99 8.32 8.53 6.09 8.88 6.16
2 Trevon Hess Senior Mississinewa 5.12 7.21 6.06 6.93 6.57 6.42 6.78
3 Kevin Wills Collins Junior Indianapolis Arsenal Technical 7.56 7.41 8.38 8.30 6.15 8.97 5.49
4 Keaghun Fitch   Shenandoah 8.63 7.44 6.25 5.58 7.30 5.29 6.10
6 Mason Romack Senior Hagerstown 5.32 7.49 8.92 8.99 8.92 6.67 5.62
7 Boston Burbank Junior Mississinewa 7.95 7.50 9.45 5.48 7.88 8.18 8.85
18 Evan Fries   Shenandoah 6.31 7.78 5.53 6.85 8.17 6.38 5.61
  Donte Patton   Indianapolis Arsenal Technical DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 60 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Logan Parker   Daleville 7.70
13 Anthony Cruz Senior Bluffton 7.71
14 Evan Yoder Senior Mississinewa 7.72
16 Alex Munoz Senior Elwood Community 7.73
19 Ben Ramseyer Junior Bluffton 7.78
25 Magnora Francillon   Indianapolis Arsenal Technical 7.97
32 Ralph Adams   Indianapolis Arsenal Technical 8.17
  Hutchenson Craighead Junior Bluffton DNS
Boys' 60 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Leon Ellison   Daleville 7.85 8.97 7.47 8.52 5.61
9 Ashton Ramey Sophomore Hagerstown 8.77 8.23 7.69 9.69 5.77
10 Garrett Mull Sophomore Hagerstown 6.09 6.32 7.70 5.39 6.63
12 Luke Carman Junior Daleville 7.25 7.25 7.71 8.56 6.63
17 Austin Devore Junior Alexandria Monroe 6.12 8.44 7.74 8.91 8.52
22 Hayden Hubbard   Shenandoah 7.87 7.80 7.95 9.23 7.72
23 Austin Geimer Sophomore Bluffton 7.48 5.97 7.95 6.92 8.75
29 Kaleb Colwell Senior Elwood Community 9.30 8.41 8.08 9.86 10.18
Boys' 60 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Triston Carroll Sophomore Alexandria Monroe 10.25 7.88 7.96 9.22 5.84 6.07
21 Jayden Mullins   Elwood Community 8.28 7.88 7.81 5.68 9.85 6.31
24 Isaac Mitchener   Oak Hill 10.03 7.96 9.79 9.16 8.84 8.12
26 Cameron Jones Sophomore Oak Hill 6.72 7.99 7.91 7.91 6.00 7.59
27 Micah McKinney Sophomore Oak Hill 7.68 8.00 9.28 7.04 10.00 5.76
28 David Egan Freshman Alexandria Monroe 7.79 8.03 8.52 8.76 8.36 8.84
33 Colin Tarlton Sophomore Oak Hill 8.18 8.26 6.28 10.41 9.67 10.16
35 Levi Jackson   Shenandoah 10.30 8.37 5.95 8.21 8.12 9.63
Boys' 60 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Damion Blevins   Eastbrook 8.90 6.62 5.40 7.60 8.97 9.66
15 Benjamin Moser   Eastbrook 7.49 6.03 5.49 7.72 9.65 8.42
30 Andrew Diller   Eastbrook 6.08 9.08 6.00 8.10 7.62 7.29
31 Benjamin Manwell Senior Eastbrook 6.91 7.96 7.64 8.12 9.50 9.02
34 Donald Lewis Junior Alexandria Monroe 10.55 10.13 9.88 8.30 5.81 7.31
36 Devonte Walker   Elwood Community 11.02 8.04 9.79 8.74 7.78 10.58
37 Tristan Peavler Junior Daleville 10.77 8.01 7.36 9.20 8.01 6.44