April 15, 2023
|
Calumet
ICON KEY: IHSAA 3-Participant

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Keyana Terry 12 Bowman Academy 49.45 42.74 1:01.05 1:15.71 1:11.43 10
2 Zoe Scott JR Andrean 1:00.25 1:00.88 1:02.76 1:12.81 1:09.04 8
3 Aila Kingma 9 Covenant Christian (DeMot 1:18.62 48.89 1:06.06 1:13.33 1:13.33 6
4 Zelise Sistrunk 10 Bowman Academy 55.74 1:15.64 1:06.35 1:18.30 1:12.99 5
5 Zimmya Gray 10 Hammond Morton 49.34 1:06.67 1:06.67 1:10.01 1:26.01 4
6 Nylah Jones 9 Hammond Morton 1:16.61 1:15.25 1:07.79 1:23.39 1:01.02 3
7 Nadia Paun FR Hanover Central 1:26.60 58.89 1:09.28 1:30.07 57.51 2
8 Kayla Martin SR Gary West Side 1:09.69 56.45 1:09.69 1:13.88 1:05.51 1
9 Hannah Frump 12 Covenant Christian (DeMot 1:23.21 1:04.33 1:09.92 1:00.83 1:16.92 -
10 Isabella Bryan FR Morgan Township 1:04.68 1:17.33 1:10.30 1:29.99 1:04.68 -
11 Reniya Adams SO Gary West Side 1:05.57 50.61 1:11.27 59.87 1:20.54 -
12 Emma True SO New Prairie 1:08.79 58.04 1:11.65 50.16 1:14.52 -
13 Avarie Banter SO Hanover Central 51.77 1:29.16 1:11.90 1:04.00 57.52 -
15 Rebecca Mondientz JR New Prairie 1:22.10 54.99 1:15.32 1:18.34 1:10.80 -
16 Maria Lemmons SR Morgan Township 1:34.38 1:06.44 1:15.50 1:31.36 1:15.50 -
17 Evangeline Rodriguez FR Andrean 1:12.62 52.95 1:15.64 1:29.26 55.22 -
18 Rayannah Norman SO River Forest 1:27.66 1:14.59 1:16.89 1:33.04 1:11.51 -
19 Claire Blaney FR Wheeler 55.10 1:16.05 1:17.60 1:09.07 1:23.04 -
20 Shante Gill JR River Forest 1:57.36 1:27.07 1:34.64 1:15.72 1:58.30 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Rayannah Norman SO River Forest 1:26.89 1:16.89 55.36 1:13.82 54.60 1:30.73 -
19 Claire Blaney FR Wheeler 1:40.88 1:17.60 59.76 1:12.17 1:15.28 1:38.56 -
20 Shante Gill JR River Forest 1:51.68 1:34.64 1:25.18 1:21.39 1:39.38 1:30.86 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Nadia Paun FR Hanover Central 1:09.28 58.89 1:23.14 2
10 Isabella Bryan FR Morgan Township 1:10.30 1:27.88 1:21.55 -
12 Emma True SO New Prairie 1:11.65 53.74 1:18.10 -
13 Avarie Banter SO Hanover Central 1:11.90 59.68 1:17.66 -
15 Rebecca Mondientz JR New Prairie 1:15.32 1:13.82 54.99 -
16 Maria Lemmons SR Morgan Township 1:15.50 1:37.40 1:16.26 -
17 Evangeline Rodriguez FR Andrean 1:15.64 59.76 1:05.05 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Keyana Terry 12 Bowman Academy 1:19.37 1:01.05 10
2 Zoe Scott JR Andrean 1:12.81 1:02.76 8
3 Aila Kingma 9 Covenant Christian (DeMot 46.91 1:06.06 6
4 Zelise Sistrunk 10 Bowman Academy 1:11.00 1:06.35 5
5 Zimmya Gray 10 Hammond Morton 54.67 1:06.67 4
6 Nylah Jones 9 Hammond Morton 1:25.42 1:07.79 3
8 Kayla Martin SR Gary West Side 1:18.06 1:09.69 1
9 Hannah Frump 12 Covenant Christian (DeMot 1:13.42 1:09.92 -
11 Reniya Adams SO Gary West Side 56.31 1:11.27 -