May 5, 2023
|
Wabash High School
ICON KEY: IHSAA 3-Participant

Boys' 110 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Braxton Strong JR Peru 15.12 11.04 16.33 10
2 Spencer Stout JR Wabash 15.46 13.45 11.29 8
3 Payton Stoner JR North Miami 15.98 14.07 18.86 6
4 Brady Dausch SO Maconaquah 16.10 20.93 17.71 5
5 Carson Heath FR Manchester 16.54 15.22 16.21 4
6 Trevor Heath SR Manchester 17.11 18.65 15.40 3
7 Kaiden Towell SR Rochester Community 17.59 21.29 18.65 2
8 Devin Danzy SR Southwood 18.09 22.98 22.80 1

Boys' 110 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Payton Stoner JR North Miami 17.23 17.88 16.10 13.85 12.40 16.10
2 Spencer Stout JR Wabash 18.48 16.35 16.68 11.78 19.95 16.35
3 Braxton Strong JR Peru 12.54 20.78 12.54 16.82 14.02 16.49
4 Brady Dausch SO Maconaquah 22.01 16.93 19.64 17.10 13.72 16.93
5 Carson Heath FR Manchester 17.13 18.15 14.59 19.00 15.61 16.96
6 Trevor Heath SR Manchester 22.70 19.73 19.73 19.21 15.02 17.46
7 Kaiden Towell SR Rochester Community 23.65 19.65 18.19 22.20 21.65 18.19
8 Devin Danzy SR Southwood 23.44 13.74 19.60 17.03 16.67 18.31
9 Solomon France SR Wabash 23.35 19.30 20.41 19.67 21.32 18.38
10 Colton Crabb SO Tippecanoe Valley 22.73 17.28 14.46 21.79 20.47 18.78
11 Harrison Dunwoody FR Rochester Community 22.83 17.69 15.98 18.83 24.35 19.02
12 DeVon Osborn FR Southwood 18.66 16.54 19.43 22.31 22.89 19.23
13 Brason Smith JR Tippecanoe Valley 13.66 16.54 20.96 22.70 25.00 19.23
14 Blake Aderman SO Northfield 22.93 16.91 14.97 13.80 24.10 19.43
15 Kaden Hanson FR Maconaquah 24.83 15.88 14.25 19.54 14.25 20.35
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Payton Stoner JR North Miami 19.97 15.46 20.29 11.60 16.10 20.77
3 Braxton Strong JR Peru 11.71 18.97 12.87 16.33 16.49 12.87
4 Brady Dausch SO Maconaquah 14.39 21.51 20.15 17.61 16.93 21.34
6 Trevor Heath SR Manchester 16.24 20.08 21.48 13.97 17.46 17.81
9 Solomon France SR Wabash 13.97 16.91 23.53 13.24 18.38 22.24
12 DeVon Osborn FR Southwood 22.89 18.85 14.04 20.96 19.23 21.73
14 Blake Aderman SO Northfield 18.46 16.71 18.85 16.33 19.43 24.68
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Spencer Stout JR Wabash 21.10 16.35
5 Carson Heath FR Manchester 20.70 16.96
7 Kaiden Towell SR Rochester Community 23.47 18.19
8 Devin Danzy SR Southwood 15.20 18.31
10 Colton Crabb SO Tippecanoe Valley 19.16 18.78
11 Harrison Dunwoody FR Rochester Community 16.93 19.02
13 Brason Smith JR Tippecanoe Valley 21.16 19.23
15 Kaden Hanson FR Maconaquah 20.35 20.35