April 23-24, 2021
|
Indiana Tech - Fort Wayne, IN

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jaden Roberts Senior Huber Heights Wayne 14.24 8.48 11.30 10
2 Xander Pratt Junior Ft. Wayne Concordia Lutheran 13.61 13.03 11.43 8
3 Zachariah Williams Sophomore Huber Heights Wayne 13.83 13.72 11.43 6
4 Tommy Maurer Senior Carmel 8.02 8.13 11.45 5
5 Darrius Sanders Senior Ft. Wayne Northrop 8.37 13.07 11.46 4
6 Tavarious Easly-Jones Senior Ft. Wayne Snider 13.77 9.38 11.57 3
7 Kamari Juarez Sophomore Ft. Wayne Snider 13.32 12.74 11.58 2
8 Desmond Duffy Sophomore Carmel 12.64 11.25 11.59 1
9 Torry Jones Senior Ft. Wayne South Side 9.89 15.12 11.63 -
10 Jay Reese Broadus Freshman Ben Davis 10.09 11.03 11.86 -
11 Winston Baity Junior Marion 11.65 11.77 11.88 -
12 Josh Jackson Senior Carroll (Fort Wayne) 8.73 8.61 11.95 -
13 Aiden Binkerd Junior Warsaw Community 12.10 13.54 11.98 -
14 Sam Akinniranye Senior Ben Davis 12.12 14.40 12.00 -
15 Tunmise Okeowo Sophomore Ft. Wayne Concordia Lutheran 9.63 11.22 12.19 -
16 Aven Flippen Junior East Kentwood 13.05 10.59 12.31 -
17 Trevon Towers Senior Angola 11.58 9.48 12.31 -
18 Finley Hasselmann Junior Angola 12.53 10.17 12.40 -
19 A'Careon James Sophomore Ft. Wayne Northrop 11.80 14.16 12.42 -
20 Roman Santos Sophomore Ft. Wayne Northrop 13.08 15.57 12.45 -
21 Davont'e Williams Senior Ft. Wayne South Side 9.93 11.94 12.56 -
22 Eissa Colbert Senior Carroll (Fort Wayne) 17.95 14.27 15.34 -
  Jaylin Holmes Junior East Kentwood DNS DNS DNS   
  Zion Woods Junior North Central (Indianapolis) DNS DNS DNS   
  Christian Woodson Freshman North Central (Indianapolis) DNS DNS DNS   
  Drew Heckaman Sophomore Warsaw Community DNS DNS DNS   
  Andre Tagliaferri Sophomore Angola DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaden Roberts Senior Huber Heights Wayne 8.93 10.85 11.30 12.21 13.79 13.45 10.40 10
3 Zachariah Williams Sophomore Huber Heights Wayne 8.46 8.58 11.43 11.21 14.06 11.43 11.66 6
4 Tommy Maurer Senior Carmel 13.52 12.14 11.45 11.11 8.36 11.57 9.16 5
6 Tavarious Easly-Jones Senior Ft. Wayne Snider 15.05 10.88 11.57 13.89 13.89 15.05 14.47 3
8 Desmond Duffy Sophomore Carmel 9.97 10.09 11.59 12.98 10.55 12.29 14.03 1
9 Torry Jones Senior Ft. Wayne South Side 15.12 11.98 11.63 13.38 15.01 14.43 8.96 -
21 Davont'e Williams Senior Ft. Wayne South Side 12.19 10.81 12.56 14.82 16.33 10.93 10.30 -
  Jaylin Holmes Junior East Kentwood DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
2 Xander Pratt Junior Ft. Wayne Concordia Lutheran 11.43 13.26 8
5 Darrius Sanders Senior Ft. Wayne Northrop 11.46 13.30 4
10 Jay Reese Broadus Freshman Ben Davis 11.86 9.61 -
13 Aiden Binkerd Junior Warsaw Community 11.98 11.50 -
16 Aven Flippen Junior East Kentwood 12.31 10.84 -
19 A'Careon James Sophomore Ft. Wayne Northrop 12.42 15.65 -
  Drew Heckaman Sophomore Warsaw Community DNS DNS   
  Christian Woodson Freshman North Central (Indianapolis) DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Winston Baity Junior Marion 14.02 12.95 10.34 15.21 11.88 9.86 -
12 Josh Jackson Senior Carroll (Fort Wayne) 14.58 11.36 12.79 9.80 11.95 14.10 -
14 Sam Akinniranye Senior Ben Davis 8.76 12.84 14.40 10.32 12.00 9.12 -
15 Tunmise Okeowo Sophomore Ft. Wayne Concordia Lutheran 15.73 9.51 12.07 8.66 12.19 10.85 -
17 Trevon Towers Senior Angola 11.21 12.93 14.78 14.04 12.31 8.87 -
18 Finley Hasselmann Junior Angola 10.79 11.66 15.75 11.54 12.40 13.77 -
20 Roman Santos Sophomore Ft. Wayne Northrop 15.82 10.46 16.06 12.70 12.45 14.82 -
  Zion Woods Junior North Central (Indianapolis) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Kamari Juarez Sophomore Ft. Wayne Snider 11.58 2
22 Eissa Colbert Senior Carroll (Fort Wayne) 15.34 -
  Andre Tagliaferri Sophomore Angola DNS