May 18, 2023
|
Plymouth
ICON KEY: IHSAA 3-Participant

Boys' 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Wade Jones JR Tippecanoe Valley 22.94 10
2 John Afari-Aikins JR Culver Academies 23.52 8
3 Vinny Prater FR Triton 23.70 6
4 Jaxson Warner JR Culver Academies 23.79 5
5 Thomas Rodriguez SO Manchester 23.98 4
6 Ben Lloyd JR Plymouth 24.02 3
7 Carter Druzbicki SR Plymouth 24.29 2
8 John Morgan SO Whitko 24.41 1

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Carter Druzbicki SR Plymouth 25.97 23.39
2 Wade Jones JR Tippecanoe Valley 26.87 24.20
3 Vinny Prater FR Triton 17.64 24.49
4 John Afari-Aikins JR Culver Academies 24.21 23.73
5 Thomas Rodriguez SO Manchester 28.51 24.36
6 Ben Lloyd JR Plymouth 19.05 24.73
7 Jaxson Warner JR Culver Academies 18.61 23.86
8 John Morgan SO Whitko 25.45 24.70
9 DJ Basham JR Rochester Community 28.75 24.78
10 Antonio Johnson JR Triton 26.10 25.09
11 Jamison Phillips FR Tippecanoe Valley 27.36 25.33
12 Broc Smessaert SO Bremen 26.66 25.39
13 Maddox Jewell SO Rochester Community 22.26 25.58
14 Simon Van SO Manchester 31.25 25.82
15 Anthony Sommers SO Culver Community 31.48 26.01
16 Eli Gerstorff SO North Miami 31.12 26.15
17 Braxton Rader JR North Miami 33.44 26.54
18 Theron Carrington FR Culver Community 22.32 26.57
19 Chase Angot JR Caston 36.89 28.59
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Carter Druzbicki SR Plymouth 23.86 23.39
4 John Afari-Aikins JR Culver Academies 23.02 23.73
7 Jaxson Warner JR Culver Academies 17.42 23.86
8 John Morgan SO Whitko 29.40 24.70
13 Maddox Jewell SO Rochester Community 27.12 25.58
15 Anthony Sommers SO Culver Community 21.59 26.01
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Wade Jones JR Tippecanoe Valley 25.90 24.93 25.90 31.22 24.20 18.15 24.69
5 Thomas Rodriguez SO Manchester 26.56 30.70 27.04 21.44 24.36 21.44 26.07
10 Antonio Johnson JR Triton 26.10 20.58 20.58 20.83 25.09 31.12 17.82
12 Broc Smessaert SO Bremen 22.86 31.23 25.14 19.55 25.39 22.86 31.49
14 Simon Van SO Manchester 31.50 22.73 18.08 18.59 25.82 23.76 28.41
17 Braxton Rader JR North Miami 24.42 28.93 31.59 20.97 26.54 32.65 27.34
19 Chase Angot JR Caston 25.16 24.31 35.17 27.45 28.59 28.31 28.31
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Vinny Prater FR Triton 24.49
6 Ben Lloyd JR Plymouth 24.73
9 DJ Basham JR Rochester Community 24.78
11 Jamison Phillips FR Tippecanoe Valley 25.33
16 Eli Gerstorff SO North Miami 26.15
18 Theron Carrington FR Culver Community 26.57