May 18, 2023
|
Goshen - Goshen, IN
ICON KEY: IHSAA 3-Participant

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jaxon Miller SR Northridge 1:36.87 1:56.71 10
2 Marcus Ridge JR Columbia City 2:30.07 1:59.10 8
3 Luis Loera SR Goshen 1:36.69 1:59.36 6
4 Will Knox SR Northridge 1:39.70 2:00.12 5
5 Jordan Burdan SR NorthWood 1:29.42 2:00.83 4
6 Colyn Chris SR Concord 1:32.52 2:01.73 3
7 Dorian Diaz FR Goshen 1:39.78 2:03.18 2
8 Trent Conrad JR Elkhart Christian 1:49.84 2:03.41 1
9 Jackson Ezzell FR Elkhart 2:03.87 2:03.87 -
10 Garrett Hall SR Warsaw Community 2:16.44 2:04.03 -
11 Tyler Swartz JR Warsaw Community 2:25.40 2:04.27 -
12 Denis Kale SR Elkhart 2:40.60 2:04.49 -
13 Daniel Mullett SO Columbia City 2:23.86 2:05.09 -
14 Daniel Medina SR NorthWood 2:22.56 2:07.28 -
15 Jeshua Sotelo SR Concord 1:46.68 2:08.53 -
16 Caleb Barnard FR Elkhart Christian 1:52.51 2:09.32 -
17 Quentin Taylor SO Wawasee 2:42.58 2:10.06 -
18 Aiden Bender JR Fairfield 2:43.93 2:12.20 -
19 Josh Rassi FR Bethany Christian 2:41.70 2:12.54 -
20 Benji Fleming FR Bethany Christian 1:37.48 2:15.38 -
21 Dominic Speybroeck SR Wawasee 2:45.44 2:21.40 -
22 Brady Miller FR Jimtown 1:43.22 2:23.36 -
23 Caleb Koets SR Jimtown 2:13.51 2:30.01 -
24 Martin Urcola SO Fairfield 2:30.35 2:38.26 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Trent Conrad JR Elkhart Christian 2:21.93 2:10.82 1:39.97 1:36.26 2:03.41 2:14.52 1:33.80 1
14 Daniel Medina SR NorthWood 1:29.10 2:20.01 2:31.47 1:34.19 2:07.28 1:40.56 2:03.47 -
15 Jeshua Sotelo SR Concord 2:44.52 1:49.25 2:40.67 1:54.40 2:08.53 1:58.25 2:04.68 -
16 Caleb Barnard FR Elkhart Christian 2:33.89 1:49.93 2:14.50 2:45.53 2:09.32 1:34.41 1:35.70 -
17 Quentin Taylor SO Wawasee 1:42.75 2:03.56 2:29.57 2:11.36 2:10.06 2:42.58 2:07.46 -
18 Aiden Bender JR Fairfield 2:46.58 1:44.44 2:14.85 1:57.66 2:12.20 2:01.63 2:21.46 -
19 Josh Rassi FR Bethany Christian 2:47.00 2:17.85 2:07.24 2:45.68 2:12.54 1:42.06 1:35.43 -
20 Benji Fleming FR Bethany Christian 1:51.02 2:04.55 2:35.69 2:49.23 2:15.38 1:48.31 1:53.72 -
21 Dominic Speybroeck SR Wawasee 1:38.98 2:10.09 2:28.47 2:58.17 2:21.40 2:18.58 1:47.47 -
22 Brady Miller FR Jimtown 2:44.87 2:57.77 2:30.53 2:29.10 2:23.36 2:36.27 2:21.93 -
23 Caleb Koets SR Jimtown 3:09.02 2:37.51 2:01.51 2:09.01 2:30.01 2:21.01 2:57.02 -
24 Martin Urcola SO Fairfield 3:08.33 2:55.67 2:17.69 2:17.69 2:38.26 3:25.74 2:46.18 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaxon Miller SR Northridge 2:14.22 1:46.21 1:39.21 1:56.71 2:13.05 1:22.87 1:56.71 10
2 Marcus Ridge JR Columbia City 1:31.71 1:25.76 2:32.45 1:35.28 1:24.56 1:46.00 1:59.10 8
3 Luis Loera SR Goshen 1:56.98 1:33.10 1:40.27 2:23.24 2:07.72 1:37.88 1:59.36 6
4 Will Knox SR Northridge 2:19.34 1:56.52 1:45.71 1:28.89 2:22.95 2:00.12 2:00.12 5
5 Jordan Burdan SR NorthWood 2:05.67 1:29.42 2:02.04 2:12.92 1:43.92 1:53.58 2:00.83 4
6 Colyn Chris SR Concord 2:21.21 1:45.91 1:37.39 1:27.65 2:13.91 2:02.95 2:01.73 3
7 Dorian Diaz FR Goshen 1:27.46 2:04.42 1:33.62 2:17.97 2:33.98 1:57.03 2:03.18 2
9 Jackson Ezzell FR Elkhart 1:47.77 1:32.91 1:32.91 2:07.59 1:36.62 2:15.02 2:03.87 -
10 Garrett Hall SR Warsaw Community 1:46.67 1:26.83 2:13.96 1:26.83 2:28.84 2:04.03 2:04.03 -
11 Tyler Swartz JR Warsaw Community 2:17.94 2:36.58 1:59.30 1:53.09 2:11.73 1:54.33 2:04.27 -
12 Denis Kale SR Elkhart 1:52.05 2:31.88 1:50.80 1:53.29 2:00.76 2:03.25 2:04.49 -
13 Daniel Mullett SO Columbia City 1:56.34 2:38.87 1:30.07 1:27.57 2:20.10 2:12.60 2:05.09 -