May 18, 2023
|
East Central
ICON KEY: IHSAA 3-Participant

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Benjamin Riehle JR Milan 49.49 57.91 10
2 Chase Bellman JR East Central 50.90 1:00.58 8
3 Nakia Scruggs JR South Dearborn 51.66 36.17 6
4 Blake Hornberger SO Batesville 52.57 43.11 5
5 Jacob Ivey JR South Ripley 53.53 58.89 4
6 Brandon Willis FR Franklin County 53.82 1:08.89 3
7 Deev Ranka SO Batesville 54.15 1:06.07 2
8 Mason Morris SO North Decatur 54.20 40.11 1
9 Joseph Davis SR South Ripley 54.30 43.99 -
10 Ethan Dehamer JR Milan 54.52 56.16 -
11 Peyton Merica SR Rising Sun 54.59 46.95 -
12 Adam Gainor SR South Dearborn 55.01 52.81 -
13 Conner Newby JR South Decatur 55.17 55.73 -
14 Kaleb Cole FR Lawrenceburg 55.35 51.48 -
15 Jordan Ledesma JR Lawrenceburg 56.47 1:10.59 -
16 James Rowland FR Franklin County 56.60 1:05.66 -
17 Zen Ivey SR East Central 57.40 1:05.44 -
18 Bjarne Karsten JR South Decatur 58.79 1:14.08 -
19 Logan O'Dell FR North Decatur 1:01.34 1:14.84 -
20 Christian Mack SO Oldenburg Academy 1:01.35 54.61 -
21 Nate Brokaw JR Rising Sun 1:01.78 1:14.14 -
22 Albert Hudepohl SO Oldenburg Academy 1:03.01 50.41 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Kaleb Cole FR Lawrenceburg 51.48 55.35 1:07.53 54.25 1:09.75 49.27 -
18 Bjarne Karsten JR South Decatur 1:09.38 58.79 51.74 41.16 1:16.43 1:10.55 -
19 Logan O'Dell FR North Decatur 1:08.09 1:01.34 49.08 1:01.34 1:00.12 55.21 -
20 Christian Mack SO Oldenburg Academy 42.95 1:01.35 1:14.85 58.90 1:11.78 48.47 -
21 Nate Brokaw JR Rising Sun 1:01.78 1:01.78 1:08.58 1:06.73 1:06.11 49.43 -
22 Albert Hudepohl SO Oldenburg Academy 1:00.49 1:03.01 1:04.27 1:21.29 1:01.75 48.52 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
6 Brandon Willis FR Franklin County 53.82 42.52 3
9 Joseph Davis SR South Ripley 54.30 54.85 -
10 Ethan Dehamer JR Milan 54.52 40.35 -
12 Adam Gainor SR South Dearborn 55.01 1:04.92 -
13 Conner Newby JR South Decatur 55.17 1:00.69 -
15 Jordan Ledesma JR Lawrenceburg 56.47 50.26 -
16 James Rowland FR Franklin County 56.60 40.76 -
17 Zen Ivey SR East Central 57.40 1:12.33 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Benjamin Riehle JR Milan 46.03 44.05 1:03.35 49.49 10
2 Chase Bellman JR East Central 44.29 47.34 53.45 50.90 8
3 Nakia Scruggs JR South Dearborn 1:02.00 36.68 51.66 51.66 6
4 Blake Hornberger SO Batesville 59.41 41.01 1:00.46 52.57 5
5 Jacob Ivey JR South Ripley 57.82 54.07 1:08.52 53.53 4
7 Deev Ranka SO Batesville 57.40 53.61 1:01.73 54.15 2
8 Mason Morris SO North Decatur 54.75 57.46 41.74 54.20 1
11 Peyton Merica SR Rising Sun 50.23 47.50 55.14 54.59 -