May 18, 2023
|
East Central
ICON KEY: IHSAA 3-Participant

Boys' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Christian Stortz SR Franklin County 10.88 7.96 11.21 12.45 12.45 9.98 12.67 10
2 Lucas Ballard SO South Decatur 10.72 8.18 11.52 10.95 14.52 9.57 14.17 8
3 Kaden Muckerheide JR North Decatur 13.24 8.13 11.61 11.96 13.36 11.61 9.87 6
4 Ryan Kash JR Lawrenceburg 12.72 9.92 11.67 14.47 14.47 10.16 13.42 5
5 Owen Arreola SO South Decatur 9.04 13.96 11.73 14.55 9.51 14.31 13.14 4
6 Dalton Ward SO Franklin County 14.64 11.67 11.90 10.48 13.81 12.74 10.83 3
7 Colton McClure FR South Dearborn 11.13 9.69 11.96 10.41 12.44 9.81 10.65 2

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Christian Stortz SR Franklin County 11.29 10.50 13.55 8.70 13.66
2 Kaden Muckerheide JR North Decatur 11.74 14.80 9.98 12.45 13.97
3 Lucas Ballard SO South Decatur 11.75 10.58 12.22 12.81 12.69
4 Ryan Kash JR Lawrenceburg 11.80 11.69 9.44 15.34 12.51
5 Owen Arreola SO South Decatur 11.77 13.19 12.36 14.72 9.77
6 Dalton Ward SO Franklin County 11.85 14.11 11.14 13.28 8.89
7 Jonny Volk SR Milan 11.89 12.85 9.75 10.59 11.42
8 Colton McClure FR South Dearborn 11.90 14.40 13.33 15.47 10.24
9 Zander Roope JR East Central 11.96 12.92 8.38 14.00 15.19
10 Zavyn Slayback JR Lawrenceburg 11.98 11.86 11.98 12.34 9.59
11 AJ Garrison JR East Central 11.98 12.22 15.10 9.35 10.19
12 Owen Meadows JR Greensburg 12.08 8.58 13.05 13.78 8.58
13 Grainger Maxwell SR Greensburg 12.14 12.75 9.23 8.87 8.74
14 Noah Davis FR Batesville 12.16 14.47 15.69 12.65 8.52
15 Adam Gainor SR South Dearborn 12.19 12.93 10.37 14.63 13.29
16 Syahrul Azmi Destriantoro SO Batesville 12.22 15.52 13.69 15.16 8.68
17 Marshall Snell SO North Decatur 12.48 11.61 9.61 10.99 12.86
18 Christian Mack SO Oldenburg Academy 12.64 8.98 12.90 11.13 16.31
19 Connor Southard JR Rising Sun 12.65 10.50 12.27 12.40 9.11
20 Ben Shorten FR Rising Sun 12.65 13.03 11.90 13.03 15.06
21 Kristian Demaree SR South Ripley 12.96 12.06 14.00 14.00 16.07
22 Jacob Hilbert SO Oldenburg Academy 12.98 14.54 11.43 10.65 9.22
23 Hunter Singer FR South Ripley 13.49 16.33 10.39 13.63 13.22
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Lucas Ballard SO South Decatur 10.70 10.70 9.99 11.75
8 Colton McClure FR South Dearborn 14.88 8.81 13.21 11.90
11 AJ Garrison JR East Central 12.70 9.35 14.38 11.98
13 Grainger Maxwell SR Greensburg 13.84 12.51 10.08 12.14
17 Marshall Snell SO North Decatur 14.11 15.35 11.98 12.48
23 Hunter Singer FR South Ripley 14.84 9.85 9.45 13.49
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Kaden Muckerheide JR North Decatur 11.74
7 Jonny Volk SR Milan 11.89
10 Zavyn Slayback JR Lawrenceburg 11.98
16 Syahrul Azmi Destriantoro SO Batesville 12.22
19 Connor Southard JR Rising Sun 12.65
22 Jacob Hilbert SO Oldenburg Academy 12.98
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Christian Stortz SR Franklin County 11.29
5 Owen Arreola SO South Decatur 11.77
6 Dalton Ward SO Franklin County 11.85
18 Christian Mack SO Oldenburg Academy 12.64
20 Ben Shorten FR Rising Sun 12.65
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Ryan Kash JR Lawrenceburg 11.80 8.62
9 Zander Roope JR East Central 11.96 11.61
12 Owen Meadows JR Greensburg 12.08 14.02
14 Noah Davis FR Batesville 12.16 13.62
15 Adam Gainor SR South Dearborn 12.19 10.73
21 Kristian Demaree SR South Ripley 12.96 15.82