May 9, 2023
|
Warsaw Community
ICON KEY: IHSAA 3-Participant

Boys' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaron Thomas SO Concord 7.85 13.08 12.10 9.16 10.90 10
2 Joseph Moon JR Concord 9.73 8.51 7.74 12.49 11.05 8
3 Lucas Linder JR Wawasee 9.96 8.96 12.76 14.44 11.19 7
4 Ken Clemente FR Mishawaka 13.09 9.03 8.01 13.54 11.28 6
5 Xavier White SR Mishawaka 10.69 14.33 11.37 13.19 11.37 5
6 Hunter Tinkey JR Wawasee 9.74 10.77 8.25 11.45 11.45 4
7 Wyatt Mast SO NorthWood 9.58 9.58 14.78 12.70 11.54 3
8 Gavin Rulli SO NorthWood 10.30 14.04 10.42 10.30 11.70 2
9 Gabe Janisse SO Goshen 14.39 13.81 12.29 10.30 11.70 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jaron Thomas SO Concord 13.05 11.15 13.16 10.37 8.14 13.50
2 Joseph Moon JR Concord 11.71 11.26 8.45 14.42 7.89 11.49
3 Lucas Linder JR Wawasee 9.95 11.18 10.18 8.72 8.28 12.97
4 Ken Clemente FR Mishawaka 14.43 11.36 11.48 12.95 13.98 9.32
5 Hunter Tinkey JR Wawasee 12.07 11.38 11.84 10.36 13.66 13.43
6 Xavier White SR Mishawaka 10.17 11.42 13.82 13.71 10.97 12.00
7 Gavin Rulli SO NorthWood 10.39 11.54 13.16 12.35 14.54 14.31
8 Wyatt Mast SO NorthWood 11.93 11.58 15.06 8.23 12.97 9.04
9 Gabe Janisse SO Goshen 8.35 11.59 13.68 14.96 8.46 12.64
10 Evan Davis SO Warsaw Community 8.23 11.59 12.06 13.56 13.33 10.44
11 McClain Miller JR Northridge 9.67 11.65 13.63 13.05 8.97 12.70
12 Ian Nichols SR Warsaw Community 9.94 11.69 14.85 10.52 14.03 10.88
13 Trey'Von Oleary SR Plymouth 10.22 11.88 10.34 11.53 10.81 14.14
14 Reece Snider SR Northridge 13.43 11.99 9.60 12.11 14.63 11.63
15 Brock Jensen SR Plymouth 9.89 12.05 12.78 15.55 10.25 10.49
16 Andre Williams JR Goshen 10.97 12.32 10.11 12.32 11.95 11.58
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Joseph Moon JR Concord 11.04 12.73 11.26 13.97
4 Ken Clemente FR Mishawaka 10.91 9.55 11.36 8.30
5 Hunter Tinkey JR Wawasee 12.29 9.79 11.38 9.90
6 Xavier White SR Mishawaka 11.08 12.45 11.42 12.22
10 Evan Davis SO Warsaw Community 10.20 12.87 11.59 8.93
13 Trey'Von Oleary SR Plymouth 10.81 14.97 11.88 11.41
14 Reece Snider SR Northridge 14.99 13.55 11.99 14.99
15 Brock Jensen SR Plymouth 8.92 9.28 12.05 9.40
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jaron Thomas SO Concord 8.37 11.15 13.50
3 Lucas Linder JR Wawasee 10.40 11.18 9.51
7 Gavin Rulli SO NorthWood 11.08 11.54 13.39
8 Wyatt Mast SO NorthWood 8.80 11.58 12.05
9 Gabe Janisse SO Goshen 14.96 11.59 11.25
11 McClain Miller JR Northridge 14.22 11.65 14.10
12 Ian Nichols SR Warsaw Community 9.82 11.69 13.10
16 Andre Williams JR Goshen 12.32 12.32 11.71