March 19, 2022
|
Anderson University
|
200m (Flat)

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME
1 Leo A David Slick, Luke Shappell, Tyler Hartleroad, Aiden Delatorre 3:34.77
2 Floyd Central A Max Grangier, Bryce Kernen, Jack Sandford, Zac Hutslar 3:35.53
3 Westfield A Brady Fischer, Landon King, Owen Flynn, Jacob Good 3:40.80
4 Hamilton Southeastern A Will Gerig, Bryce Gray, Rico Ortiz, Xavier Dokes 3:42.67
5 Hamilton Southeastern
(B>)
B Jaylon Cooper, Clayton Allen, Carson Vernon, Mason Alexander 3:43.46
6 Greenfield-Central A Michael Runions, Ian Jack, Jefferson Fraire-Blanco, Griffen Wheeler 3:44.51
7 Hagerstown A Lowell Berger, Joseph Auker, Gabe Warvel, Carter Jenkins 3:45.44
8 Guerin Catholic A Conner Lawrence, Peter Rooney, Matt Dunlap, Andrew Cowlin 3:45.61
9 Noblesville A Chase Alsup, Derrell Coleman, Joel Mumaw, Bode Barnes 3:46.50
10 Pendleton Heights A Layne Richardson, Avry Carpenter, Will Coggins, Isaac Elizondo 3:56.86
11 Indianapolis Arsenal Technical A Jaylen Grimes, Marvea Hill, Javeauhn Holmes, Tyler Shelton 3:58.48
12 Heritage Christian A Erie Bryant, CJ Opper, Daniel Pallekonda, Cole Riggle 4:01.98
13 New Castle A Ethan Ma, Samuel Mathis, Andrew Fewell, Brevan Thrine 4:02.93
14 Alexandria Monroe A Logan Hill, Carter McFall, Mason Zent, Tyler Breese 4:08.42
15 Indy Genesis A Jack Drake, Sam Fay, Obadiah Bird, Gunnar Killebrew 4:08.62
16 Elwood Community A Kaleb Colwell, Will Seibel, Jayden Reese, Alex Munoz 4:12.73
17 Herron A Joseph Grimes, Jack Jernigan, Graham Hubertz, Miles Officer 4:13.28
18 Park Tudor A Jack Cooreman-Hood, William Harris, Grant Ludwig, Joseph Mokaya 4:13.90
19 Northeastern A Isaac Martin, Draden Johnson, Ethan Mills, Logan Smith 4:19.04
20 Waldron A Nathaniel Evans, Skyler Ferguson, Brandon Palmer, Jared Crosby 4:21.37
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Leo Slick, Shappell, Hartleroad, Delatorre 2:41.08 3:51.96 2:51.82 3:34.77
2 Floyd Central Grangier, Kernen, Sandford, Hutslar 3:20.45 4:20.80 2:41.65 3:35.53
3 Westfield Fischer, King, Flynn, Good 3:51.84 2:34.56 4:18.34 3:40.80
4 Hamilton Southeastern Gerig, Gray, Ortiz, Dokes 4:40.57 3:11.50 3:22.63 3:42.67
6 Greenfield-Central Runions, Jack, Fraire-Blanco, Wheeler 3:49.00 2:39.41 4:36.15 3:44.51
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
5 Hamilton Southeastern
(B>)
Cooper, Allen, Vernon, Alexander 2:43.13 4:12.51 3:45.70 3:43.46
7 Hagerstown Berger, Auker, Warvel, Jenkins 3:49.95 3:40.94 4:21.51 3:45.44
8 Guerin Catholic Lawrence, Rooney, Dunlap, Cowlin 4:03.66 4:12.69 3:41.10 3:45.61
11 Indianapolis Arsenal Technical Grimes, Hill, Holmes, Shelton 3:48.94 4:27.10 4:43.80 3:58.48
12 Heritage Christian Bryant, Opper, Pallekonda, Riggle 4:21.34 3:32.95 3:40.21 4:01.98
13 New Castle Ma, Mathis, Fewell, Thrine 4:24.80 3:36.21 3:26.49 4:02.93
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
10 Pendleton Heights Richardson, Carpenter, Coggins, Elizondo 4:06.34 3:56.86
16 Elwood Community Colwell, Seibel, Reese, Munoz 2:59.44 4:12.73
18 Park Tudor Cooreman-Hood, Harris, Ludwig, Mokaya 3:48.51 4:13.90
20 Waldron Evans, Ferguson, Palmer, Crosby 5:34.56 4:21.37
Boys' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
9 Noblesville Alsup, Coleman, Mumaw, Barnes 3:21.59 4:38.60 3:46.50 4:54.45
14 Alexandria Monroe Hill, McFall, Zent, Breese 4:15.88 3:53.52 4:08.42 3:03.83
15 Indy Genesis Drake, Fay, Bird, Killebrew 3:06.47 3:33.82 4:08.62 3:33.82
17 Herron Grimes, Jernigan, Hubertz, Officer 5:09.01 4:03.15 4:13.28 5:06.47
19 Northeastern Martin, Johnson, Mills, Smith 5:34.17 4:03.50 4:19.04 3:55.73