March 17, 2023
|
Trine-Indoor Track - Angola, IN
|
200m (Flat)

Girls' 4 x 200 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Munster Aliciana Mcguire, Savannah Nuetzel, Nina Garner, Kylee Marshall 1:34.64 1:41.17 1:48.78 1:23.76 1:36.82
2 Concord Jaylan Leggett, Dea'ana Emerson, Emily DeFreese, Allison DeFreese 2:04.09 2:06.30 1:50.79 1:34.18 1:36.39
3 Gary West Side Laya Lapri Ratney, LaDora Smith, Kayla Martin, Kaylah Williams 2:07.65 1:28.80 1:51.00 2:12.09 2:14.31
4 Warsaw Community Annie Parker, Addison Williams, Haley Rodewald, Camryn Burner 1:56.01 1:34.81 1:51.54 1:18.08 2:10.51
5 Ft. Wayne Northrop Emory Majors, Alivia Rice, Aniyah Lattimore, Ariya Garcia 2:17.00 1:44.17 1:53.22 1:36.24 2:20.40
6 South Bend Riley Keyeira Burton, Samara Ford, Serenity Miller, Kayla Wright 1:37.83 1:54.89 1:53.75 1:43.52 2:24.47
7 Elkhart Ja'leiiya Williams, A'dreanna Brown, Grace Wesselhoft, Taylor Holt 1:38.05 2:11.50 1:55.35 1:34.59 2:19.58
8 East Noble Kyleigh Honaker, Lillian Crow, Kathryn David, Julianna Crow 2:14.04 1:49.78 1:55.55 2:20.98 1:59.02
9 Jimtown Maddy Long, Alexis Garretson, Jaymie Clere, Kylie Wiegand 1:32.08 1:36.74 1:56.55 2:22.20 2:02.38
10 Mississinewa Carsyn Yeakle, Audrey Spencer, Berlin Burbank, Jaci Crick 1:32.36 1:38.20 1:56.90 2:14.44 1:30.02
11 Frankton Sydney Duncan, Bella Dean, Evelyn Croy, Skyler Drake 1:45.24 1:34.72 1:56.93 1:59.27 2:19.15
12 Angola Aspen Sutton, Olivia Thomas, Kylie Caswell, Gracie Pelliccia 2:13.20 2:04.95 1:57.87 2:26.16 2:08.48
13 New Prairie Claudia Ruiz, Maci Ernsperger, Aubrey Schelstraete, Eliza Parades 1:51.87 1:45.92 1:59.01 2:18.06 1:48.30
14 Hammond Morton Zimmya Gray, Bianca Harris, Makayla Johnson, Ashli Odom 2:15.95 1:27.06 1:59.25 2:35.03 1:37.79
15 DeKalb Sienna Abbott, Jersey Chalfant, Breann Fordyce, Jenna Schoenherr 2:08.80 2:07.59 2:01.51 1:34.78 1:56.65
16 Lakeland Taylor Brown, Angelina Clay, Katie Freeman, Alayna Rasler 2:17.98 1:51.12 2:02.10 2:16.76 2:03.33
17 Elkhart Christian Academy Miah Vida, Navaeh Jones, Ivy Clapsaddle, Abby Crouse 2:39.49 1:41.83 2:02.68 1:27.11 1:40.60
18 Fremont Paige Baker, Addy Parr, Aubrey Wills, Kaylie Zuccolotto 2:25.36 1:39.78 2:03.18 2:10.57 1:31.16
19 Fairfield Adria Brown, Kealee Dillon, Jalyn Stofleth, Zoie Miller 2:19.48 1:32.58 2:03.43 2:15.78 1:52.33
20 Ft. Wayne Bishop Dwenger Ayla Gregory, Taylor Aselage, Bridget Zehr, Rachel Schreck 2:15.24 2:20.20 2:04.07 1:50.43 1:50.43
21 Ft. Wayne South Side TyAnna Winn, TaNijah Hudson, December Brooks, Talia Ward 2:38.00 2:03.17 2:04.41 1:35.80 2:06.90
22 Trinity (Greenlawn) Jeanette Skendzal, Morgan Scroope, Ava Tormey, Michelle Preuss 1:55.83 2:12.02 2:04.54 1:47.11 1:49.60
23 Calumet Alexis Flores, Juanita Pointer, Amiya Robinson, Mashyrah Bryant 2:19.88 1:54.90 2:04.89 1:31.17 1:34.92
24 Thea Bowman Academy JaSira Blackman, Efersina Figures, Jamia Hayes, Aaliyah Murphy 2:32.87 2:12.82 2:05.30 1:33.98 2:35.38
Girls' 4 x 200 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Munster Mcguire, Nuetzel, Garner, Marshall 1:48.78 1:44.43 1:58.57 2:19.24 2:11.63 1:22.68
2 Concord Leggett, Emerson, DeFreese, DeFreese 1:50.79 1:54.12 1:20.88 1:28.64 1:31.96 1:36.39
4 Warsaw Community Parker, Williams, Rodewald, Burner 1:51.54 1:21.43 2:20.54 1:35.93 1:24.77 1:23.66
8 East Noble Honaker, Crow, David, Crow 1:55.55 1:48.62 1:27.82 2:17.51 1:42.84 1:25.51
10 Mississinewa Yeakle, Spencer, Burbank, Crick 1:56.90 1:32.36 1:58.07 2:20.28 2:14.44 1:39.37
12 Angola Sutton, Thomas, Caswell, Pelliccia 1:57.87 2:24.98 1:43.73 1:36.66 1:22.51 1:42.55
Girls' 4 x 200 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
3 Gary West Side Ratney, Smith, Martin, Williams 1:57.66 1:51.00
5 Ft. Wayne Northrop Majors, Rice, Lattimore, Garcia 2:14.74 1:53.22
7 Elkhart Williams, Brown, Wesselhoft, Holt 2:24.19 1:55.35
11 Frankton Duncan, Dean, Croy, Drake 1:56.93 1:56.93
14 Hammond Morton Gray, Harris, Johnson, Odom 1:47.33 1:59.25
24 Thea Bowman Academy Blackman, Figures, Hayes, Murphy 2:34.12 2:05.30
Girls' 4 x 200 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
15 DeKalb Abbott, Chalfant, Fordyce, Schoenherr 1:40.86 2:19.74 2:20.96 2:01.51 1:39.64
16 Lakeland Brown, Clay, Freeman, Rasler 1:31.58 2:10.65 2:32.63 2:02.10 2:38.73
17 Elkhart Christian Academy Vida, Jones, Clapsaddle, Crouse 2:07.59 2:08.82 1:49.19 2:02.68 1:55.32
19 Fairfield Brown, Dillon, Stofleth, Miller 1:32.58 2:12.07 2:29.35 2:03.43 2:13.31
20 Ft. Wayne Bishop Dwenger Gregory, Aselage, Zehr, Schreck 1:51.67 2:15.24 1:47.94 2:04.07 1:54.15
21 Ft. Wayne South Side Winn, Hudson, Brooks, Ward 1:54.46 2:24.32 2:30.54 2:04.41 1:45.75
Girls' 4 x 200 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 South Bend Riley Burton, Ford, Miller, Wright 1:29.87 1:53.75 2:19.92 1:31.00 1:49.20 1:24.18
9 Jimtown Long, Garretson, Clere, Wiegand 2:23.36 1:56.55 2:08.21 2:00.05 1:49.56 1:43.73
13 New Prairie Ruiz, Ernsperger, Schelstraete, Parades 2:13.30 1:59.01 1:56.63 2:22.82 1:44.73 2:06.15
18 Fremont Baker, Parr, Wills, Zuccolotto 1:44.71 2:03.18 1:49.63 2:20.43 2:36.44 2:14.27
22 Trinity (Greenlawn) Skendzal, Scroope, Tormey, Preuss 1:58.32 2:04.54 1:59.56 2:20.73 1:55.83 1:39.64
23 Calumet Flores, Pointer, Robinson, Bryant 1:29.92 2:04.89 2:17.38 1:33.67 2:01.15 1:32.42