March 18, 2023
|
Anderson University
|
200m (Flat)

Boys' 60 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tanner Brooks Senior Madison-Grant 8.89 8.18 7.55 7.05 8.96
2 Christ Degni Senior Noblesville 5.40 8.50 5.91 7.20 6.92
3 Sevin Barringer Senior Noblesville 9.30 5.12 6.49 7.21 7.00
4 Ethan Falconer Senior Hamilton Southeastern 8.66 8.37 7.72 7.21 7.07
5 Ashton Chambers Senior Muncie Central 5.14 9.11 7.96 7.23 8.97
6 Silas Newton Junior Hamilton Southeastern 5.45 5.96 7.48 7.26 7.26
7 Micah Buchanan Sophomore Connersville 5.89 5.38 9.02 7.27 5.17
8 Coleson Kugler   Wabash 5.38 5.82 5.53 7.27 5.53
8 Luke Moody Senior Guerin Catholic 8.80 6.04 8.95 7.27 5.82
10 Ian Jack Senior Greenfield-Central 5.54 8.67 6.99 7.28 7.50
11 AJ Kelly Sophomore Maconaquah 7.31 5.19 5.49 7.31 8.78
12 Kirk Knecht Junior Greenfield-Central 9.02 7.04 9.17 7.33 7.77
13 Carter DeBoard Senior Connersville 8.74 5.44 5.58 7.34 8.30
14 Donte Patton   Indianapolis Arsenal Technical 6.71 7.45 9.22 7.37 8.04
15 Keaghun Fitch   Shenandoah 7.44 8.71 8.86 7.44 5.88
16 Keegan Gephart Senior Pendleton Heights 9.57 5.38 8.97 7.47 6.58
17 Colton Wallace Sophomore Leo 6.06 6.51 7.78 7.48 7.41
18 Cole Stitt   Madison-Grant 7.27 8.17 5.92 7.49 6.30
18 Austin Goyco   Park Tudor 8.24 8.84 8.32 7.49 7.57
20 Cade Logston   New Castle 9.15 7.20 7.28 7.50 6.45
21 Dylan Olson   Greencastle 6.08 9.53 6.00 7.50 7.05
22 Leon Ellison   Daleville 7.66 8.94 7.74 7.51 8.94
23 Erie Bryant Junior Heritage Christian 9.35 6.49 7.17 7.54 9.05
24 Mason Romack Senior Hagerstown 5.37 7.49 8.85 7.56 5.45
25 Isaac Kunkler Senior Jay County 7.50 9.01 8.03 7.57 9.54
26 Garrett Mull Sophomore Hagerstown 6.76 6.00 6.00 7.59 9.64
27 Cayden Gearhart   Westfield 9.36 6.02 8.68 7.61 7.99
28 Logan Parker   Daleville 5.80 7.09 6.63 7.62 9.00
29 Rashadd Bingham Sophomore Leo 8.46 6.10 5.87 7.62 8.31
30 Nolen Duncan   Heritage Christian 8.17 8.55 6.87 7.63 9.24
31 Gunnar Killebrew Sophomore Indy Genesis 5.34 5.80 6.18 7.63 9.62
32 Justin Zdobylak   Guerin Catholic 9.78 5.50 9.40 7.64 5.96
33 LaDamieon Brown Sophomore Muncie Central 9.64 5.82 9.03 7.65 6.81
34 Keaden Thomas   Rossville 7.42 8.65 5.36 7.65 9.18
35 Leland Fox   Shelbyville 8.66 5.98 6.36 7.66 8.20
36 Harper Miller Junior Rushville Consolidated 7.15 9.37 7.76 7.68 7.22
37 Caden Honeycutt   Westfield 6.77 8.62 8.08 7.69 5.77
38 Dayton Bates   Rushville Consolidated 7.55 9.17 9.71 7.70 6.40
39 Owen Ransom Senior Jay County 6.40 7.70 6.63 7.70 10.01
40 Noah Ammerman Senior Northeastern 6.02 6.48 5.63 7.71 9.87
41 Desrick Elliott Junior Maconaquah 6.87 8.18 8.87 7.71 7.41
42 Tylin Thrine   New Castle 5.51 9.77 9.61 7.75 9.61
43 Lamar Moore   Greencastle 6.14 8.32 6.38 7.77 5.83
44 Dalton Ward   Franklin County 5.68 6.07 6.62 7.78 6.31
45 Jared Crosby Sophomore Waldron 8.82 8.58 5.93 7.80 6.79
46 Jesse Leonard Sophomore Alexandria Monroe 6.50 6.19 8.07 7.83 9.71
47 William Harris Junior Park Tudor 9.33 6.43 6.75 7.84 5.88
48 Logan Brown Sophomore Northeastern 7.54 6.28 10.13 7.85 9.19
49 Isaac Hendrickson Senior Indy Genesis 7.07 6.05 5.66 7.85 6.36
50 Christian Stortz Senior Franklin County 7.46 6.05 8.01 7.85 9.82
51 Joseph Plummer Senior Indianapolis Arsenal Technical 8.81 9.76 8.01 7.93 10.08
52 Jay Seeko Senior Pendleton Heights 8.06 5.99 8.06 7.98 8.62
53 Triston Carroll Sophomore Alexandria Monroe 6.94 8.90 5.88 8.16 7.35
54 Iyanu Adeniyi Freshman Riverside 5.90 8.28 7.95 8.19 6.97
55 Gus Randall   Rossville 9.60 7.88 8.94 8.20 8.61
56 Blayne Stevens   Shenandoah 10.10 8.05 6.41 8.21 8.79
57 Kylan Callahan   Shelbyville 10.70 10.21 7.41 8.23 10.29
58 Jordan Davis Freshman South Ripley 10.93 6.86 6.36 8.47 9.49
59 Kristian Demaree   South Ripley 10.42 8.18 9.56 8.61 9.13
60 Abiodun Ashamu Sophomore Riverside 8.45 6.16 8.89 8.80 10.30
Boys' 60 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Tanner Brooks Senior Madison-Grant 7.05 6.07 6.00 8.89
2 Christ Degni Senior Noblesville 7.20 6.70 5.55 5.98
4 Ethan Falconer Senior Hamilton Southeastern 7.21 5.27 8.94 5.63
5 Ashton Chambers Senior Muncie Central 7.23 5.07 7.88 8.68
6 Silas Newton Junior Hamilton Southeastern 7.26 9.37 7.70 7.41
10 Ian Jack Senior Greenfield-Central 7.28 9.47 7.21 6.63
12 Kirk Knecht Junior Greenfield-Central 7.33 8.14 7.19 7.99
15 Keaghun Fitch   Shenandoah 7.44 8.93 6.18 9.45
Boys' 60 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Sevin Barringer Senior Noblesville 7.21 8.44
8 Coleson Kugler   Wabash 7.27 6.26
8 Luke Moody Senior Guerin Catholic 7.27 5.89
11 AJ Kelly Sophomore Maconaquah 7.31 8.92
36 Harper Miller Junior Rushville Consolidated 7.68 9.45
41 Desrick Elliott Junior Maconaquah 7.71 5.40
50 Christian Stortz Senior Franklin County 7.85 6.99
Boys' 60 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Carter DeBoard Senior Connersville 6.46 5.73 9.33 8.00 7.34 8.81
14 Donte Patton   Indianapolis Arsenal Technical 8.41 9.00 8.18 5.83 7.37 8.92
17 Colton Wallace Sophomore Leo 7.71 7.11 8.46 6.96 7.48 8.01
22 Leon Ellison   Daleville 8.57 6.76 7.89 5.79 7.51 9.47
24 Mason Romack Senior Hagerstown 8.24 9.23 9.00 9.45 7.56 5.98
25 Isaac Kunkler Senior Jay County 8.71 8.48 8.41 6.82 7.57 5.30
27 Cayden Gearhart   Westfield 9.21 6.62 8.91 7.08 7.61 7.31
32 Justin Zdobylak   Guerin Catholic 6.35 7.19 8.79 8.41 7.64 7.03
Boys' 60 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Micah Buchanan Sophomore Connersville 6.04 6.98 7.64 7.27 5.24 6.11
16 Keegan Gephart Senior Pendleton Heights 5.23 6.20 5.38 7.47 9.72 5.31
18 Cole Stitt   Madison-Grant 8.69 5.62 5.62 7.49 6.30 9.52
20 Cade Logston   New Castle 8.63 7.95 8.40 7.50 8.40 5.63
23 Erie Bryant Junior Heritage Christian 9.20 7.69 7.62 7.54 9.73 8.00
29 Rashadd Bingham Sophomore Leo 9.53 9.30 8.08 7.62 6.33 9.00
33 LaDamieon Brown Sophomore Muncie Central 5.82 8.50 6.97 7.65 9.18 8.95
37 Caden Honeycutt   Westfield 8.08 9.00 8.16 7.69 7.69 8.77
Boys' 60 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
26 Garrett Mull Sophomore Hagerstown 7.59 8.58 7.82 6.08 8.66
28 Logan Parker   Daleville 7.62 5.41 8.84 6.25 6.63
35 Leland Fox   Shelbyville 7.66 9.20 9.04 8.35 7.74
39 Owen Ransom Senior Jay County 7.70 7.94 7.63 8.55 5.78
40 Noah Ammerman Senior Northeastern 7.71 9.02 9.95 6.40 9.10
44 Dalton Ward   Franklin County 7.78 6.31 7.78 7.40 5.84
48 Logan Brown Sophomore Northeastern 7.85 8.72 6.28 5.97 9.66
51 Joseph Plummer Senior Indianapolis Arsenal Technical 7.93 7.38 7.14 8.73 7.38
Boys' 60 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 Gunnar Killebrew Sophomore Indy Genesis 7.63
42 Tylin Thrine   New Castle 7.75
46 Jesse Leonard Sophomore Alexandria Monroe 7.83
47 William Harris Junior Park Tudor 7.84
49 Isaac Hendrickson Senior Indy Genesis 7.85
52 Jay Seeko Senior Pendleton Heights 7.98
53 Triston Carroll Sophomore Alexandria Monroe 8.16
54 Iyanu Adeniyi Freshman Riverside 8.19
Boys' 60 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
18 Austin Goyco   Park Tudor 5.32 9.59 7.49 8.92 6.30
21 Dylan Olson   Greencastle 9.53 5.85 7.50 9.60 8.33
30 Nolen Duncan   Heritage Christian 6.95 8.40 7.63 8.70 8.02
34 Keaden Thomas   Rossville 8.42 6.58 7.65 7.35 6.97
38 Dayton Bates   Rushville Consolidated 7.78 9.09 7.70 9.71 7.09
45 Jared Crosby Sophomore Waldron 7.73 7.57 7.80 6.95 10.14
59 Kristian Demaree   South Ripley 8.70 9.22 8.61 10.08 8.53
60 Abiodun Ashamu Sophomore Riverside 8.80 7.48 8.80 9.95 8.89
Boys' 60 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
43 Lamar Moore   Greencastle 8.94 8.16 9.64 7.77 5.68 7.85 9.79
55 Gus Randall   Rossville 6.81 9.76 5.74 8.20 7.38 9.19 6.81
56 Blayne Stevens   Shenandoah 9.04 6.08 7.48 8.21 7.56 7.56 5.83
57 Kylan Callahan   Shelbyville 9.06 7.90 10.46 8.23 6.42 8.48 8.15
58 Jordan Davis Freshman South Ripley 10.68 5.93 7.63 8.47 10.08 6.61 9.83