March 18, 2023
|
Anderson University
|
200m (Flat)

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Griffen Wheeler Senior Greenfield-Central 11:02.05 10:38.61 9:45.88
2 Christopher Ross Junior Greenfield-Central 10:28.25 9:47.15 9:47.15
3 Ronnie Neal Sophomore Noblesville 7:58.46 9:15.25 9:50.69
4 Alex Orihuela Junior Richmond 10:27.96 8:21.16 10:03.80
5 Chase Cates Senior Northeastern 10:19.15 11:50.21 10:07.01
6 Andrew Blake Senior Pendleton Heights 12:18.60 7:13.40 10:10.41
7 Isaiah Wittenberg Junior Maconaquah 11:08.64 10:31.84 10:13.43
8 Michael Chalfant   Hamilton Southeastern 8:20.38 7:18.61 10:17.75
9 Sam Rinker Junior Noblesville 12:47.51 10:36.47 10:23.99
10 Daylen Schrock Sophomore Maconaquah 9:29.33 11:09.43 10:25.63
11 Ty Conner Sophomore Westfield 11:18.32 12:52.53 10:28.07
12 Landon Miller   Greencastle 11:38.96 10:35.99 10:29.69
13 Charlie Menzel   Greencastle 7:39.69 13:07.14 10:29.71
14 Spencer Hughes Junior Park Tudor 7:31.15 9:38.24 10:35.42
15 Zach Swedarsky   Hamilton Southeastern 12:42.53 10:22.74 10:35.44
16 Owen Dilley Sophomore Westfield 7:38.46 7:25.73 10:36.75
17 Jason Lyst Senior Pendleton Heights 11:54.37 11:03.35 10:37.83
18 Nathan Traub Senior Guerin Catholic 12:21.81 8:18.81 10:39.49
19 David Sell   Leo 10:28.97 13:22.25 10:41.80
20 Hunter Kinzel-Gorman   Guerin Catholic 8:34.86 9:32.78 10:43.57
21 Jiler Gould   Leo 7:51.04 9:02.02 10:45.26
22 Kaden Young Junior Hagerstown 8:56.82 12:23.79 10:46.77
23 Zak Kimmel Junior South Central (Union Mills) 9:49.34 8:18.67 10:47.62
24 Logan Smith Junior Northeastern 10:47.63 9:22.59 10:54.17
25 Harrison Callaway Junior New Castle 9:42.46 11:00.99 10:54.44
26 Hunter Parmerlee Sophomore Rushville Consolidated 13:37.27 8:19.82 11:15.43
27 Drew Kennedy Senior Hamilton Southeastern 8:02.12 10:24.72 11:19.04
28 Chet Clark Sophomore Muncie Central 12:13.20 10:16.71 11:25.23
29 Sammy Hinshaw   Shenandoah 13:50.85 8:00.66 11:26.65
30 Nathan Reynolds Junior Connersville 11:03.62 14:23.42 11:53.57
31 Axle Pflum Freshman Connersville 8:39.28 10:58.25 12:11.38
32 Kody Schwab   Franklin County 13:33.98 12:27.98 12:13.31
33 Max Klopfenstein Freshman Jay County 9:08.83 11:09.11 12:31.81
34 Michael Poffenbarger   Shenandoah 16:25.20 12:15.11 12:37.84
35 Joel Reyes Senior Daleville 9:59.25 15:02.67 12:38.54
36 Gavin Harker   Shelbyville 16:32.40 9:47.81 12:43.38
37 Nathaniel Evans Sophomore Waldron 13:16.06 16:21.55 12:52.87
38 Brayden Quinn Senior Daleville 14:44.29 12:16.91 12:55.69
39 Cory Nash Sophomore Hagerstown 12:11.03 14:02.27 13:14.59
40 Owen Darwish   Franklin County 17:43.98 15:02.25 14:11.18
41 David Rutherford   South Ripley 18:04.29 17:37.40 14:56.10
  Jimmy Taylor   Waldron DQ DQ DQ
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Griffen Wheeler Senior Greenfield-Central 9:45.88
2 Christopher Ross Junior Greenfield-Central 9:47.15
3 Ronnie Neal Sophomore Noblesville 9:50.69
4 Alex Orihuela Junior Richmond 10:03.80
5 Chase Cates Senior Northeastern 10:07.01
6 Andrew Blake Senior Pendleton Heights 10:10.41
7 Isaiah Wittenberg Junior Maconaquah 10:13.43
8 Michael Chalfant   Hamilton Southeastern 10:17.75
9 Sam Rinker Junior Noblesville 10:23.99
10 Daylen Schrock Sophomore Maconaquah 10:25.63
11 Ty Conner Sophomore Westfield 10:28.07
12 Landon Miller   Greencastle 10:29.69
13 Charlie Menzel   Greencastle 10:29.71
15 Zach Swedarsky   Hamilton Southeastern 10:35.44
17 Jason Lyst Senior Pendleton Heights 10:37.83
18 Nathan Traub Senior Guerin Catholic 10:39.49
19 David Sell   Leo 10:41.80
21 Jiler Gould   Leo 10:45.26
22 Kaden Young Junior Hagerstown 10:46.77
24 Logan Smith Junior Northeastern 10:54.17
25 Harrison Callaway Junior New Castle 10:54.44
27 Drew Kennedy Senior Hamilton Southeastern 11:19.04
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
14 Spencer Hughes Junior Park Tudor 10:35.42 11:13.55
16 Owen Dilley Sophomore Westfield 10:36.75 12:37.74
20 Hunter Kinzel-Gorman   Guerin Catholic 10:43.57 12:52.29
23 Zak Kimmel Junior South Central (Union Mills) 10:47.62 11:20.01
26 Hunter Parmerlee Sophomore Rushville Consolidated 11:15.43 11:49.21
28 Chet Clark Sophomore Muncie Central 11:25.23 11:38.94
29 Sammy Hinshaw   Shenandoah 11:26.65 14:25.18
30 Nathan Reynolds Junior Connersville 11:53.57 12:36.39
31 Axle Pflum Freshman Connersville 12:11.38 9:08.54
32 Kody Schwab   Franklin County 12:13.31 8:47.99
33 Max Klopfenstein Freshman Jay County 12:31.81 10:08.97
34 Michael Poffenbarger   Shenandoah 12:37.84 10:06.28
35 Joel Reyes Senior Daleville 12:38.54 9:21.32
36 Gavin Harker   Shelbyville 12:43.38 14:30.26
37 Nathaniel Evans Sophomore Waldron 12:52.87 12:14.23
38 Brayden Quinn Senior Daleville 12:55.69 9:57.29
39 Cory Nash Sophomore Hagerstown 13:14.59 13:46.38
40 Owen Darwish   Franklin County 14:11.18 18:01.00
41 David Rutherford   South Ripley 14:56.10 11:56.88
  Jimmy Taylor   Waldron DQ DQ