May 16, 2023
|
Warsaw HS - Warsaw, IN
ICON KEY: IHSAA 3-Participant

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kristina Petkova FR Goshen 46.46 57.05 56.46 41.17 58.81 58.81 1:01.17 10
2 Ali Barkey SO Warsaw Community 43.66 1:10.10 50.43 1:13.18 1:11.33 1:01.49 1:10.10 8
3 Alana Bonham FR Columbia City 1:20.28 1:18.41 48.54 56.63 1:09.08 1:02.23 56.01 6
4 Lillian Richmond JR Columbia City 1:04.71 46.49 53.40 1:18.53 59.68 1:02.82 50.89 5
5 Madison Smalley JR Warsaw Community 1:14.63 55.66 1:04.51 1:02.61 1:16.52 1:03.24 57.55 4
6 Addison Powell SO Wawasee 1:13.19 1:18.28 46.46 54.10 52.83 1:03.64 47.10 3
7 Kennedy Troyer JR Northridge 1:05.81 1:10.98 54.85 1:09.69 1:19.36 1:04.52 1:10.33 2
8 Jaya Johnson JR Elkhart 55.77 1:09.39 55.77 45.40 57.72 1:04.85 1:21.72 1
9 Ivy Clapsaddle FR Elkhart Christian 1:07.02 1:12.87 1:10.27 1:08.97 1:11.57 1:05.06 56.61 -
10 Joslyn Miller JR NorthWood 1:07.63 1:24.71 1:05.66 1:08.95 1:03.69 1:05.66 1:25.36 -
11 Alexis Garretson JR Jimtown 1:12.40 48.05 55.94 1:20.29 53.31 1:05.81 1:13.71 -
12 Zoie Miller SO Fairfield 58.90 1:22.72 1:22.05 54.93 52.28 1:06.17 58.90 -
13 Mileah McKain SO Concord 1:12.26 54.36 1:02.98 1:06.29 55.69 1:06.29 1:19.55 -
14 Flarity Harder FR Jimtown 1:04.30 1:12.33 47.55 48.22 1:17.69 1:06.97 49.56 -
15 Molly Beer SO Wawasee 49.10 1:20.72 1:07.94 1:03.23 1:03.90 1:07.26 55.83 -
16 Payton Dikes FR Elkhart 1:26.75 57.38 1:00.11 49.86 53.96 1:08.30 1:19.23 -
17 Myra Schrock SO Fairfield 1:37.76 1:18.51 1:05.43 1:00.04 1:33.91 1:16.97 1:13.13 -
  Lisa Jackson SR NorthWood DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Emily DeFreese SR Concord DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Flarity Harder FR Jimtown 1:06.97 50.23 1:10.32 -
17 Myra Schrock SO Fairfield 1:16.97 1:20.05 1:22.36 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Alana Bonham FR Columbia City 1:17.79 47.92 1:20.28 1:14.68 57.88 1:02.23 1:00.37 6
7 Kennedy Troyer JR Northridge 49.68 55.49 1:21.94 1:05.81 1:03.23 1:04.52 1:04.52 2
8 Jaya Johnson JR Elkhart 1:02.91 55.13 51.24 53.18 51.24 1:04.85 1:05.50 1
9 Ivy Clapsaddle FR Elkhart Christian 49.45 1:13.52 1:14.17 1:01.81 59.86 1:05.06 54.00 -
11 Alexis Garretson JR Jimtown 1:13.05 59.89 1:03.84 1:13.71 1:23.58 1:05.81 55.94 -
13 Mileah McKain SO Concord 1:20.88 1:10.93 52.37 1:19.55 1:16.24 1:06.29 47.07 -
15 Molly Beer SO Wawasee 1:04.57 52.47 1:17.35 1:09.28 1:11.97 1:07.26 1:26.77 -
16 Payton Dikes FR Elkhart 1:24.70 1:25.38 1:21.28 1:04.89 1:15.82 1:08.30 1:15.82 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Kristina Petkova FR Goshen 41.76 58.81 52.34 10
2 Ali Barkey SO Warsaw Community 44.28 1:01.49 1:16.25 8
4 Lillian Richmond JR Columbia City 1:04.08 1:02.82 49.63 5
5 Madison Smalley JR Warsaw Community 1:05.14 1:03.24 1:07.04 4
6 Addison Powell SO Wawasee 1:22.10 1:03.64 47.73 3
10 Joslyn Miller JR NorthWood 1:14.86 1:05.66 1:23.39 -
12 Zoie Miller SO Fairfield 1:04.85 1:06.17 56.25 -
  Lisa Jackson SR NorthWood DNF DNF DNF -
  Emily DeFreese SR Concord DNF DNF DNF -