May 25, 2023
|
Warsaw HS - Warsaw, IN
ICON KEY: IHSAA 3-Participant

Boys' 110 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Luke Kaufhold JR South Bend St. Joseph 14.77 16.99 10.79 13.15 10
2 Michael Patipe JR Culver Academies 15.41 14.80 11.72 12.49 8
3 Skyler VanSkyhawk SO Mishawaka 15.53 17.55 14.91 16.31 6
4 Blake Keene JR Warsaw Community 15.54 12.13 19.12 20.05 5
5 Jamaree McClinton JR Kokomo 15.56 19.14 19.92 11.52 4
6 Owen Boverhuis SR Penn 15.96 16.44 13.09 12.93 3
7 Carson Heath FR Manchester 16.10 13.69 12.08 19.97 2
8 Brayden Mammolenti SR Penn 16.14 20.66 11.95 20.34 1

Boys' 110 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Luke Kaufhold JR South Bend St. Joseph 15.03 18.19 15.03
2 Michael Patipe JR Culver Academies 14.83 15.75 15.44
3 Jamaree McClinton JR Kokomo 17.13 14.33 15.57
4 Skyler VanSkyhawk SO Mishawaka 16.12 13.62 15.65
5 Brayden Mammolenti SR Penn 18.19 18.66 15.68
6 Carson Heath FR Manchester 14.92 19.63 15.70
7 Blake Keene JR Warsaw Community 15.32 16.11 15.79
8 Owen Boverhuis SR Penn 19.98 11.67 15.98
9 Cooper Altherr JR Tipton 13.44 18.23 15.99
10 Tray'von Fleming SO South Bend Riley 13.16 16.36 16.04
11 Kaden Schnorr SR Columbia City 18.20 12.72 16.10
12 Payton Stoner JR North Miami 12.27 16.63 16.14
13 Davon Smith JR Concord 21.06 17.66 16.20
14 Eric Pohl JR Warsaw Community 11.34 19.93 16.20
15 Brady Dausch SO Maconaquah 17.71 19.82 16.24
16 Ernest Jennings SO Concord 15.03 16.50 16.33
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Michael Patipe JR Culver Academies 15.44 18.69 13.13 15.91 10.81
3 Jamaree McClinton JR Kokomo 15.57 19.00 18.53 15.73 14.17
5 Brayden Mammolenti SR Penn 15.68 19.92 14.43 19.92 18.19
6 Carson Heath FR Manchester 15.70 14.45 19.47 12.25 13.19
7 Blake Keene JR Warsaw Community 15.79 12.00 18.64 12.79 18.64
9 Cooper Altherr JR Tipton 15.99 20.31 13.76 20.15 13.28
10 Tray'von Fleming SO South Bend Riley 16.04 12.19 14.76 20.37 12.52
15 Brady Dausch SO Maconaquah 16.24 20.63 12.02 17.38 12.35
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Luke Kaufhold JR South Bend St. Joseph 18.19 17.44 11.28 15.48 12.63 15.03
4 Skyler VanSkyhawk SO Mishawaka 10.96 15.97 12.05 15.03 19.10 15.65
8 Owen Boverhuis SR Penn 16.14 13.27 13.91 18.70 19.18 15.98
11 Kaden Schnorr SR Columbia City 15.46 16.75 17.07 13.85 16.43 16.10
12 Payton Stoner JR North Miami 16.14 18.24 13.56 20.99 18.57 16.14
13 Davon Smith JR Concord 15.56 16.04 12.15 17.66 18.80 16.20
14 Eric Pohl JR Warsaw Community 14.91 18.96 15.07 15.39 17.82 16.20
16 Ernest Jennings SO Concord 20.58 16.33 20.91 13.07 21.23 16.33