March 11, 2022
|
University of Indianapolis ARC
|
200m (Flat)
|
Timing: IndyTiming Service

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Center Grove Kate Henselmeier, Bella Hodges, Marissa Pogue, Hallie Mimbella 4:14.17
2 Floyd Central Emily Cook, Kaitlyn Stewart, Savanna Liddle, Kylee Lewellen 4:20.52
3 East Central Anna Graf, Jorjia Ferguson, Jessica Bender, Rachel Campbell 4:21.05
4 Plainfield Ellie Stewart, Audrey Tallent, Addison Dockery, Jenna Whaley 4:22.70
5 Indian Creek Sophia Smith, Layla Emberton, Hannah Seitzinger, Amanda Ulerick 4:24.60
6 Mooresville Olivia Henderson, Alysha Bradford, Madelynn Denny, Brooke Wilson 4:25.46
7 New Palestine Tylar Whitaker, Maya Hobbs, Rylee Hurst, Alexis Baynes 4:26.81
8 Columbus North Helen Alderfer, Emma Long, Ava Collier, Olivia Johnson 4:27.15
9 Whiteland Community Amelia Edens, Tatyana Olivier, Lily Bedel, Emma Gill 4:28.46
10 Batesville Kaylie Raver, Emma Weiler, Megan Allgeier, Madelyn Pohlman 4:33.41
11 Indianapolis Cathedral Grace Bragg, Izzy Lyons, Kate Kubacki, Catherine Holtrup 4:41.51
12 Eastern Hancock Cameron Koch, Stephanie Sotelo, Sydney Springman, Makenzie O'Neal 4:41.83
13 Roncalli Josie Origer, Sophia Ramsay, Carlie Young, Alivia Hill 4:42.67
14 Shelbyville Miriam Garringer, Kilikina Schultz, Abby Brenner, Stefanie Howard 4:47.18
15 Perry Meridian Isabel Egan, Lana Mack, Taytem Cooper, Mildy Gutierrez 4:48.21
16 Greenwood Community Quinn Kelly, Abigail Willham, Alyssa Hamm, Lily Hommell 4:54.69
17 Southport Madison Schaefer, London Shields, Nola Linson, Mariah Henry 4:54.87
  Indianapolis Scecina Memorial NT
Girls' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Center Grove Henselmeier, Hodges, Pogue, Mimbella 4:14.17
2 Floyd Central Cook, Stewart, Liddle, Lewellen 4:20.52
4 Plainfield Stewart, Tallent, Dockery, Whaley 4:22.70
6 Mooresville Henderson, Bradford, Denny, Wilson 4:25.46
7 New Palestine Whitaker, Hobbs, Hurst, Baynes 4:26.81
Girls' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
5 Indian Creek Smith, Emberton, Seitzinger, Ulerick 4:24.60
8 Columbus North Alderfer, Long, Collier, Johnson 4:27.15
13 Roncalli Origer, Ramsay, Young, Hill 4:42.67
15 Perry Meridian Egan, Mack, Cooper, Gutierrez 4:48.21
17 Southport Schaefer, Shields, Linson, Henry 4:54.87
Girls' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
3 East Central Graf, Ferguson, Bender, Campbell 4:21.05
9 Whiteland Community Edens, Olivier, Bedel, Gill 4:28.46
11 Indianapolis Cathedral Bragg, Lyons, Kubacki, Holtrup 4:41.51
12 Eastern Hancock Koch, Sotelo, Springman, O'Neal 4:41.83
Girls' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME
10 Batesville Raver, Weiler, Allgeier, Pohlman 4:33.41
14 Shelbyville Garringer, Schultz, Brenner, Howard 4:47.18
16 Greenwood Community Kelly, Willham, Hamm, Hommell 4:54.69
  Indianapolis Scecina Memorial NT