May 18, 2023
|
Goshen - Goshen, IN
ICON KEY: IHSAA 3-Participant

Boys' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaron Thomas SO Concord 11.13 11.79 11.90 10.91 10
2 Zach Anderson SO Elkhart 11.50 13.84 10.05 11.16 8
3 Nathan Munson JR Elkhart 10.46 14.05 8.10 11.24 6
4 Bradyn Pike SO Wawasee 10.24 14.63 14.63 11.25 5
5 Marco Garcia JR Fairfield 10.53 14.38 11.55 11.32 4
6 Ethan Sievers SR Columbia City 9.38 8.70 8.93 11.44 3
7 William Bennett SO Concord 14.50 14.97 14.62 11.60 2
8 Gavin Rulli SO NorthWood 9.17 8.70 12.53 11.60 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jaron Thomas SO Concord 12.22 11.21
2 Zach Anderson SO Elkhart 12.29 11.27
3 Nathan Munson JR Elkhart 8.23 11.43
4 Marco Garcia JR Fairfield 12.54 11.40
5 Bradyn Pike SO Wawasee 11.25 11.48
6 Ethan Sievers SR Columbia City 10.92 11.49
7 Gavin Rulli SO NorthWood 13.39 11.54
8 William Bennett SO Concord 13.41 11.56
9 Hunter Tinkey JR Wawasee 8.33 11.56
10 Wyatt Mast SO NorthWood 12.87 11.59
11 Gabe Janisse SO Goshen 14.81 11.66
12 Eliott Borden JR Bethany Christian 10.66 11.71
13 Ian Nichols SR Warsaw Community 12.10 11.74
14 Evan Davis SO Warsaw Community 11.63 11.74
15 Landon Fazio SO Columbia City 12.39 11.80
16 Reece Snider SR Northridge 14.82 11.95
17 Colin Christman JR Jimtown 11.42 12.02
18 Blake Metzger SO Fairfield 11.61 12.09
19 Chase Coughenour FR Jimtown 13.67 12.09
20 Andre Williams JR Goshen 15.63 12.11
21 Adam Gutierrez SR Northridge 13.66 12.19
22 Yohannes Schmitt SO Lakeland Christian 9.06 12.24
23 Lord Edwin Newsome SO Elkhart Christian 11.93 12.42
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Zach Anderson SO Elkhart 11.27
4 Marco Garcia JR Fairfield 11.40
8 William Bennett SO Concord 11.56
11 Gabe Janisse SO Goshen 11.66
12 Eliott Borden JR Bethany Christian 11.71
15 Landon Fazio SO Columbia City 11.80
16 Reece Snider SR Northridge 11.95
22 Yohannes Schmitt SO Lakeland Christian 12.24
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Nathan Munson JR Elkhart 11.43 8.46 12.81 10.06 9.83 12.58 11.89
5 Bradyn Pike SO Wawasee 11.48 11.02 8.73 11.83 11.71 12.17 12.75
9 Hunter Tinkey JR Wawasee 11.56 8.91 9.71 9.71 10.87 10.29 13.53
17 Colin Christman JR Jimtown 12.02 11.42 10.94 9.14 15.39 11.06 15.03
18 Blake Metzger SO Fairfield 12.09 12.46 9.68 11.01 15.60 13.54 11.01
19 Chase Coughenour FR Jimtown 12.09 11.97 12.46 9.07 14.87 12.94 9.80
21 Adam Gutierrez SR Northridge 12.19 11.95 8.54 9.02 14.88 8.90 12.56
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jaron Thomas SO Concord 13.12 11.21
6 Ethan Sievers SR Columbia City 9.08 11.49
7 Gavin Rulli SO NorthWood 10.27 11.54
10 Wyatt Mast SO NorthWood 13.33 11.59
13 Ian Nichols SR Warsaw Community 12.45 11.74
14 Evan Davis SO Warsaw Community 9.40 11.74
20 Andre Williams JR Goshen 11.15 12.11
23 Lord Edwin Newsome SO Elkhart Christian 14.66 12.42