May 25, 2023
|
Warsaw HS - Warsaw, IN
ICON KEY: IHSAA 3-Participant

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Elkhart Jackson Ezzell, Denis Kale, Aaron Richter, Max Malloy 7:36.11 6:19.29 8:00.11 10
2 Northridge David Gingerich, Trevin Schlabach, Will Knox, Jaxon Miller 7:14.08 9:43.60 8:02.31 8
3 Columbia City Zach Pletcher, Marcus Ridge, Gavin Good, Daniel Mullett 8:08.17 5:48.00 8:03.33 6
4 Goshen Dorian Diaz, Tommy Claxton, Brady Abney, Luis Loera 6:08.13 9:02.50 8:04.37 5
5 Warsaw Community Garrett Hall, Rick Orr, Gabe Klein, Tyler Swartz 7:26.40 9:13.14 8:05.21 4
6 Trinity (Greenlawn) Dominic Vesprini, James Philpott, Zach Roeder, Liam Lee 8:54.81 5:46.64 8:15.19 3
7 NorthWood Owen Allen, Cole Davies, Daniel Medina, Jordan Burdan 8:08.02 6:38.39 8:17.98 2
8 South Bend St. Joseph Gabe Polaniecki, Jack Moran, Gonzalo Serrano, Lucas Miller 8:13.04 7:38.18 8:18.02 1
9 Pioneer Carson Meyer, Ian Kitchell, Jackson Baker, Leighton Dodt 8:40.25 9:20.65 8:25.09 -
10 Penn Nate Batchelor, Shahmeer Turk, Dylan DeDario, Elijah Poorman 7:35.47 9:36.92 8:26.07 -
11 Concord Colyn Chris, Anthony Claudio Rivera, Jacob Hernandez, Reid Sollars 8:00.88 6:55.07 8:26.18 -
12 Culver Academies Dionte Obertein, Peter Wang, Hunter Miller, Chris Sorg 7:15.32 10:35.06 8:32.14 -
13 Cass Enoch Hines, Keaton Lewellen, Felix Palafox, Braxton Armstrong 7:48.26 7:07.10 8:34.57 -
14 Manchester Raven King, Kyler Dale, Liam York, Clark Showalter 10:05.85 7:04.62 8:37.82 -
15 Madison-Grant Caleb Ewer, Gage Harris, Zander Gillespie, Dylan Hofherr 7:56.46 6:58.22 8:49.39 -
  Rochester Community Reece Johnson, Lane Shank, RJ Keranko, Grant Bailey DNF DNF DNF -
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Pioneer Meyer, Kitchell, Baker, Dodt 10:56.62 8:25.09 9:35.81 9:35.81 9:05.50 10:36.42 -
10 Penn Batchelor, Turk, DeDario, Poorman 9:36.92 8:26.07 7:55.71 7:20.28 10:32.59 10:22.47 -
11 Concord Chris, Claudio Rivera, Hernandez, Sollars 7:15.32 8:26.18 6:50.01 9:06.68 8:36.31 9:16.80 -
12 Culver Academies Obertein, Wang, Miller, Sorg 10:29.94 8:32.14 6:29.23 6:44.59 6:59.96 7:46.05 -
13 Cass Hines, Lewellen, Palafox, Armstrong 6:51.66 8:34.57 9:20.89 10:27.78 6:46.51 9:51.76 -
14 Manchester King, Dale, York, Showalter 7:51.22 8:37.82 6:43.90 6:49.08 7:46.04 10:16.21 -
15 Madison-Grant Ewer, Harris, Gillespie, Hofherr 10:14.10 8:49.39 7:14.10 6:31.75 7:24.69 6:26.46 -
  Rochester Community Johnson, Shank, Keranko, Bailey DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elkhart Ezzell, Kale, Richter, Malloy 7:31.31 9:36.14 8:00.11 6:24.09 10:09.74 9:40.94 8:28.92 10
2 Northridge Gingerich, Schlabach, Knox, Miller 5:52.09 7:57.49 8:02.31 9:24.31 7:33.38 9:53.25 7:28.55 8
3 Columbia City Pletcher, Ridge, Good, Mullett 8:46.83 7:00.50 8:03.33 9:20.67 6:50.83 7:05.33 5:38.33 6
4 Goshen Diaz, Claxton, Abney, Loera 9:36.40 6:22.66 8:04.37 9:50.94 10:15.15 6:27.50 6:12.97 5
5 Warsaw Community Hall, Orr, Klein, Swartz 10:25.92 8:39.18 8:05.21 8:34.33 6:08.76 6:03.91 5:44.50 4
6 Trinity (Greenlawn) Vesprini, Philpott, Roeder, Lee 10:14.04 7:35.58 8:15.19 5:46.64 6:06.44 6:51.01 6:21.30 3
7 NorthWood Allen, Davies, Medina, Burdan 9:07.78 8:37.90 8:17.98 6:43.37 5:58.55 6:43.37 8:13.00 2
8 South Bend St. Joseph Polaniecki, Moran, Serrano, Miller 5:53.60 7:43.16 8:18.02 8:32.96 10:02.61 6:48.38 8:13.04 1