March 11, 2023
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Carmel Gabriela Grande Rosas, Ava Sinex, Ashlyn Neuhoff, Lani Samms 4:13.76
2 Homestead Nile Hopson, Domenica Casini, Allison Heine, Elena Knecht 4:14.35
3 Columbia City Addi Baxter, Alana Bonham, Lillian Richmond, Ava Sigler 4:20.18
4 Huntington North Elle McDonald, Hannah Haupert, Gracie Fields, Ella Colclesser 4:23.02
5 Culver Academies Quinn Bird, Grace Gibbs, Lena Spiller, Jade Springer 4:24.29
6 Mt. Vernon (Fortville) Emma Gasiorek, Hannah Hauser, Marissa Miner, Anna Stanfield 4:26.60
7 Oak Hill Leah Highley, Ellie Campbell, Biruk Travis, Ruth Tripp 4:27.32
8 South Bend Adams Trinity Harrison, Kayla Douglas, Sofia Frazee, Isabella Soens 4:27.78
9 Bellmont Haleigh Wesley, Ashlyn Walker, Sydney Keane, Taylor Louis 4:33.23
10 LaPorte Faith Spain, Tatum Bumgardner, Katelyn Hertges, Josalyn Conlin 4:33.50
11 Wabash Irma Robles, Jade Stumbo, Kierra Wilson, Natalie Adams 4:33.63
12 Rochester Community Isabel Dunwoody, Kendyll Bradley, Audrey Wagner, Allyson Calloway 4:43.07
13 Frankton Bella Dean, Evelyn Croy, Skyler Drake, Chelsea Newton 4:43.31
14 Northwestern Ayla Jackson, Bella Winrotte, Addy Robinson, Courtney Adams 4:44.54
15 Kokomo Marta Manso, Nevaeh Andrews, Reagan Carpenter, Mariah Reid 4:49.60
16 Wawasee Isabel Schwartz, Olivia Horn, Molly Beer, Lucy Wilkinson 4:49.63
17 Wapahani AnnMarie Gibson, Judy Dargo, Bailey Carpenter, Shanna Rahe 4:51.70
18 Eastern (Greentown) Alesia Rummel, Lily Greene, Lilly Shallenberger, Ava Kantz 4:59.32
19 Marion Jacquiline Williams, Leanna Czykoski, Ava Summers, Alana Montgomery 5:02.98
20 Monroe Central Ava Phelps, Addy Puckett, Makennah Chamness, Gracie Baker 5:03.25
21 Tipton Abi Hoover, Anna Moses, Lilly Boyer, Lucy Lightfoot 5:09.18
  Madison-Grant Abigail Brown, Ayla Caldwell, Laci Southerland, Ariah Stanger DNS
  Yorktown Mya Spangler, Madi Oliver, Rachel Ward, Paige Brooks DNS
Girls' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
15 Kokomo Manso, Andrews, Carpenter, Reid 4:49.60 5:18.56 4:58.29 4:35.12 5:01.19
18 Eastern (Greentown) Rummel, Greene, Shallenberger, Kantz 4:59.32 6:11.16 4:53.34 5:47.22 3:50.48
19 Marion Williams, Czykoski, Summers, Montgomery 5:02.98 5:27.22 4:59.95 5:48.43 5:36.31
20 Monroe Central Phelps, Puckett, Chamness, Baker 5:03.25 5:54.81 5:00.22 5:30.55 5:15.38
21 Tipton Hoover, Moses, Boyer, Lightfoot 5:09.18 4:47.54 6:23.39 4:38.27 4:53.73
  Madison-Grant Brown, Caldwell, Southerland, Stanger DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
11 Wabash Robles, Stumbo, Wilson, Adams 4:33.63 4:25.43
12 Rochester Community Dunwoody, Bradley, Wagner, Calloway 4:43.07 3:35.14
13 Frankton Dean, Croy, Drake, Newton 4:43.31 5:37.14
14 Northwestern Jackson, Winrotte, Robinson, Adams 4:44.54 3:39.10
16 Wawasee Schwartz, Horn, Beer, Wilkinson 4:49.63 6:07.83
17 Wapahani Gibson, Dargo, Carpenter, Rahe 4:51.70 3:35.86
Girls' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
6 Mt. Vernon (Fortville) Gasiorek, Hauser, Miner, Stanfield 4:39.93 4:05.28 4:07.94 4:26.60
7 Oak Hill Highley, Campbell, Travis, Tripp 4:35.34 5:31.48 4:46.04 4:27.32
9 Bellmont Wesley, Walker, Keane, Louis 4:33.23 3:49.52 5:55.20 4:33.23
10 LaPorte Spain, Bumgardner, Hertges, Conlin 4:06.15 4:08.89 3:27.86 4:33.50
  Yorktown Spangler, Oliver, Ward, Brooks DNS DNS DNS DNS
Girls' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Carmel Grande Rosas, Sinex, Neuhoff, Samms 3:56.00 4:13.76 3:17.94
2 Homestead Hopson, Casini, Heine, Knecht 4:34.70 4:14.35 4:49.96
3 Columbia City Baxter, Bonham, Richmond, Sigler 5:12.22 4:20.18 3:48.96
4 Huntington North McDonald, Haupert, Fields, Colclesser 3:46.20 4:23.02 3:19.90
5 Culver Academies Bird, Gibbs, Spiller, Springer 3:05.01 4:24.29 3:12.94
8 South Bend Adams Harrison, Douglas, Frazee, Soens 5:40.08 4:27.78 4:25.11