May 31, 2024
|
Indiana University - Bloomington, IN
ICON KEY: IHSAA 3-Participant

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Carmel Gabriela Grande Rosas, Sadie Foley, Olivia Cebalo, Emily Norris 4:50.94 4:53.25 2:57.80 3:50.90 3:20.89 4:57.87 10
2 North Central (Indianapolis) Kamiah Hunt, Elise Smith, Gabrielle Moore, Athena Dixon 4:58.45 4:26.06 4:46.88 3:51.35 2:48.89 3:12.02 8
3 Hamilton Southeastern Ciara Kepner, Camryn McKinney, Addison Smith, Chloe Senefeld 4:05.77 2:58.53 3:14.76 3:51.85 4:56.77 3:49.54 7
4 Franklin Community Aubrey Runyon, Ainsley Botkin, Hanna Stewart, Lauren Klem 3:55.47 4:49.63 3:17.80 3:55.47 4:51.99 3:48.41 6
5 Indianapolis Bishop Chatard Addison Duncan, Lena Stickel, Mary Kate Felts, Reese McKinney 5:06.28 4:56.86 4:21.52 3:55.60 3:55.60 3:29.69 5
6 Munster Igboamaka Odeluga, Eleanor Wendlinger, Nina Garner, Savannah Nuetzel 3:01.59 5:04.21 4:52.42 3:55.82 4:35.91 5:01.85 4
7 Valparaiso Braelyn Nelson, Brianna Fincannon, Ava Vanda, Rebecca Cavanaugh 5:04.32 3:41.75 3:44.11 3:55.90 4:50.16 4:07.70 3
8 Evansville North Ja'Shonti Boyd, Alishia Darrett, Iana Tecson, De'Janay Layne 4:10.16 2:57.00 3:25.32 3:56.00 3:08.80 4:10.16 2
9 West Lafayette Henny Schminke, Charlotte Simpson, Molly Andrew, Joselyn Jundos 3:47.74 3:00.30 4:42.31 3:57.23 3:21.65 4:47.05 1
10 Warren Central Samaya Smith, Jila Vaden, Kira Smith, Laila Smith 4:55.16 4:05.17 4:38.50 3:58.03 3:22.33 4:24.22 -
11 Westfield Maggie Naas, LeBraya Warren, Jordyn Landrum, Lucy Hauser 4:53.48 3:18.04 3:25.20 3:58.60 4:48.71 2:47.02 -
12 East Central Lauryn Huber, Anna Graf, Jorjia Ferguson, Callie Bentley 5:08.71 3:34.65 3:29.83 4:01.18 5:08.71 3:41.89 -
13 Bloomington North Grace Wellman, Emma Rice, Hayden McGuire, Nola Somers Glenn 5:02.74 4:16.73 4:45.79 4:02.19 3:59.77 3:40.40 -
14 Franklin Central Abigail Kirstein, Camryn Simons, Breece Bass, Savana Miller 3:18.88 3:55.26 2:57.05 4:02.53 5:08.02 4:51.04 -
15 Culver Academies Grace Gibbs, Emily Baxter, Ella Raub, Quinn Bird 2:55.24 3:00.11 2:57.68 4:03.39 5:06.68 3:43.92 -
16 New Albany Cayla Frierson, Beautifull Childs, LaNijha Rodgers, Lauren Clark 5:02.53 4:35.69 3:20.06 4:03.97 3:56.65 4:06.41 -
17 Bloomington South Eden Bailey, Mary Asplund, Maya Jackson, Lexi Kollbaum 4:16.18 5:17.18 4:33.26 4:03.98 3:32.27 4:45.46 -
18 Penn Macey Gableman, Quinn Driscoll, Janine Mbianda, Sofia Ugwoke 5:03.54 4:02.35 3:03.60 4:04.79 3:18.28 4:34.17 -
19 Homestead Ella Antibus, Lindsay McGuire, Addison Knoblauch, Domenica Casini 3:46.74 3:46.74 3:41.81 4:06.45 4:03.99 4:21.24 -
20 Edgewood Avery Rayl, Macey Crider, Ellie Vagedas, Emma Edwards 3:12.35 4:06.60 4:48.53 4:06.60 4:53.46 4:01.67 -
21 Ft. Wayne Northrop Maren Wilson, Alasia Greene, Aniyah Lattimore, Alivia Rice 4:36.27 4:51.07 3:34.61 4:06.67 4:53.54 3:14.87 -
22 Castle Jalyn Zaccardelli, Anna Seibert, Isabel Land, Brooklyn Lutz 3:22.97 5:16.83 5:11.88 4:07.52 3:25.45 4:39.70 -
23 Columbia City Alana Bonham, Felice Mullinax, Lillian Richmond, Addison Baxter 3:23.02 4:00.16 4:10.06 4:07.58 3:42.83 5:16.91 -
24 Pike Mikia Nance, Jenesyss Davis, Yazmine Lambert, Denim Odle 5:04.75 5:17.14 4:05.29 4:07.76 4:15.20 2:55.91 -
25 Huntington North Mya Plemons, Ella Colclesser, Lillian Brumbaugh, Gracie Fields 4:43.92 5:27.02 5:11.81 4:13.50 5:16.88 3:53.22 -
  Portage Kylie Byrd, Tiara Gray, Gor-Jus Davis, Azaria Sutton DQ DQ DQ DQ DQ DQ -
  Plainfield Susanna Akinwole, Berkeley Williams, Ella Catlin, Ellie Stewart DQ DQ DQ DQ DQ DQ -
Girls' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
13 Bloomington North Wellman, Rice, McGuire, Somers Glenn 4:02.19 4:11.88 3:21.02 -
15 Culver Academies Gibbs, Baxter, Raub, Bird 4:03.39 3:22.02 4:15.56 -
16 New Albany Frierson, Childs, Rodgers, Clark 4:03.97 3:12.74 3:27.38 -
17 Bloomington South Bailey, Asplund, Jackson, Kollbaum 4:03.98 3:44.47 3:12.75 -
18 Penn Gableman, Driscoll, Mbianda, Ugwoke 4:04.79 5:05.99 4:02.35 -
19 Homestead Antibus, McGuire, Knoblauch, Casini 4:06.45 3:54.13 4:11.38 -
20 Edgewood Rayl, Crider, Vagedas, Edwards 4:06.60 4:01.67 4:41.13 -
23 Columbia City Bonham, Mullinax, Richmond, Baxter 4:07.58 3:52.73 3:35.40 -
24 Pike Nance, Davis, Lambert, Odle 4:07.76 4:52.36 5:07.23 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Munster Odeluga, Wendlinger, Garner, Nuetzel 4:52.42 3:03.94 2:54.51 4:17.05 4:42.99 3:55.82 4
7 Valparaiso Nelson, Fincannon, Vanda, Cavanaugh 4:12.42 3:55.90 4:50.16 3:08.72 4:57.24 3:55.90 3
8 Evansville North Boyd, Darrett, Tecson, Layne 2:57.00 4:57.36 5:04.44 3:44.20 2:49.92 3:56.00 2
9 West Lafayette Schminke, Simpson, Andrew, Jundos 3:05.04 2:57.93 2:55.55 3:45.37 3:54.86 3:57.23 1
11 Westfield Naas, Warren, Landrum, Hauser 2:58.95 3:44.29 4:20.08 2:51.80 4:48.71 3:58.60 -
21 Ft. Wayne Northrop Wilson, Greene, Lattimore, Rice 4:19.01 3:09.94 3:34.61 3:44.47 3:49.41 4:06.67 -
22 Castle Zaccardelli, Seibert, Land, Lutz 3:40.30 4:27.33 4:22.38 3:08.12 3:18.02 4:07.52 -
25 Huntington North Plemons, Colclesser, Brumbaugh, Fields 4:51.53 4:54.06 3:55.76 4:16.04 5:16.88 4:13.50 -
  Portage Byrd, Gray, Davis, Sutton DQ DQ DQ DQ DQ DQ -
Girls' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Carmel Grande Rosas, Foley, Cebalo, Norris 4:37.08 4:27.85 3:00.11 4:07.07 4:25.54 3:50.90 10
2 North Central (Indianapolis) Hunt, Smith, Moore, Dixon 4:49.19 3:09.71 4:02.92 4:56.13 4:14.49 3:51.35 8
3 Hamilton Southeastern Kepner, McKinney, Smith, Senefeld 3:26.35 3:42.58 4:17.36 2:46.94 4:08.08 3:51.85 7
4 Franklin Community Runyon, Botkin, Stewart, Klem 4:14.31 3:17.80 3:43.70 4:23.73 2:58.96 3:55.47 6
5 Indianapolis Bishop Chatard Duncan, Stickel, Felts, McKinney 2:51.99 3:08.48 2:44.92 4:28.59 3:34.40 3:55.60 5
10 Warren Central Smith, Vaden, Smith, Smith 4:50.40 3:12.81 5:07.06 3:50.89 4:45.64 3:58.03 -
12 East Central Huber, Graf, Ferguson, Bentley 4:01.18 3:44.30 3:49.13 4:56.66 4:08.42 4:01.18 -
14 Franklin Central Kirstein, Simons, Bass, Miller 4:55.89 4:53.47 4:21.94 4:19.51 4:48.61 4:02.53 -
  Plainfield Akinwole, Williams, Catlin, Stewart DQ DQ DQ DQ DQ DQ -