HSR (All School) Performance List

DISPLAYING

60 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Rogers, Jasiah SR Park Tudor 6.69 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
2 Jackson, Elijah SR Lawrence Central 6.77 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
3 Townsend, Marcus SO Avon 6.89 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
4 Reeves-Lile, Jaelyn SR Warren Central 6.90 Red Devil Classic HSR 1 Mar 4, 2023
5 Seay, Robert SR Fishers 6.92 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
5 Woodson, Christian JR North Central (Indianapolis) 6.92 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
5 Calhoun, Dominic JR Brownsburg 6.92 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
8 Newash-Campbell, Nayyir SR Plainfield 6.93 Roncalli HSR Qualifier #1 Mar 7, 2023
8 Dicken, Brady SO Center Grove 6.93 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
10 Moore, Damario SO Lawrence North 6.94 Roncalli HSR Qualifier #1 Mar 7, 2023
11 Coyle, Micah SR Center Grove 6.96 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
11 Huber, Finley JR Harrison (West Lafayette) 6.96 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
11 Mullens, Cameron JR Zionsville 6.96 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
14 Brown, Jeremiah SR Jeffersonville 6.97 Red Devil Classic HSR 1 Mar 4, 2023
14 Cooper, Deandre SO Brownsburg 6.97 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
16 Larrison, Troy SR Plainfield 6.98 Mid-State Indoor Meet (2023) Mar 13, 2023
17 Patterson, Glenn JR Lafayette Jefferson 6.99 (55) 2023 West Lafayette HSR Qualifier Mar 9, 2023
17 Nelson, Hayden SR Mississinewa 6.99 Taylor University HSR Qaulifier Mar 10, 2023
17 Taylor, David SR Warren Central 6.99 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
17 Handy, Josh JR Brownsburg 6.99 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
21 Riley, William SO Greenwood Community 7.00 Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
21 Barth, Christian JR Zionsville 7.00 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
21 Heldman, Caleb SR Brownsburg 7.00 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
21 Eagan, Landon SR Perry Meridian 7.00 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
25 Backus, Quinn SR Delta 7.02 2023 Golden Eagle Relays Mar 11, 2023
26 Jackson, Israel JR Lawrence North 7.03 Roncalli HSR Qualifier #1 Mar 7, 2023
26 Williams, Josiah SR Penn 7.03 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
28 Atkins, Darius JR Floyd Central 7.04 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
29 Brooks, Tanner SR Madison-Grant 7.05 Blue & White Relays Mar 18, 2023
29 Sofolahan, Samuel JR Ben Davis 7.05 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
29 Hayes, Kaleb Gary West Side 7.05 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
32 Nabieu, Robert JR South Bend Riley 7.06 Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
32 Gethers, Kameron SR Lake Central 7.06 (55) Maverick HSR Mar 11, 2023
34 Handerson, Sam SR Woodlan 7.07 New Haven Invite Mar 4, 2023
35 Ganaway, Dekwon SR Ft. Wayne South Side 7.08 Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
36 Kruer, Kaden SR Floyd Central 7.09 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
36 Orange, Alex SR Munster 7.09 Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
36 Wray, Matthew JR Whiteland Community 7.09 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
36 Ojata, Uchenyo SO Carmel 7.09 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
40 Boyd, Leo JR Muncie Central 7.10 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
41 Thacker, Isaiah SR New Palestine 7.11 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
41 Reeves, Kendall JR Lawrence Central 7.11 Warren Central HSR Qualifier #1 Mar 8, 2023
43 Phillips, Jonathon JR Indianapolis Cathedral 7.12 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
43 Johnson, Bruce JR Marion 7.12 IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
43 Anderson, Camden JR Penn 7.12 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
46 Brissau, Mark South Bend Adams 7.13 IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
46 Duff, Ahmaad JR Lawrence Central 7.13 Warren Central HSR Qualifier #1 Mar 8, 2023
46 Knoy, Carter JR Harrison (West Lafayette) 7.13 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
46 Clark, Davyion JR Ft. Wayne Wayne 7.13 Bulldog Invite Mar 11, 2023
46 McBride, Colin SR Mooresville 7.13 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023

60 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Thomas, Angel SR South Bend Adams 7.67 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
1 McKenzie, Tajaina SR Ft. Wayne North Side 7.67 Blue & White Relays Mar 18, 2023
3 Taylor, Maya JR Fishers 7.68 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
3 Bennett, Ahniyah Connersville 7.68 Blue & White Relays Mar 18, 2023
5 Crooke, Kya SO Heritage Christian 7.69 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
6 Rice, Darrelle SR Brownsburg 7.72 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
7 Campbell, Princess SR Westfield 7.73 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
8 Simpson, Paige SR Merrillville 7.74 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
8 Neal, Izzy SO Brownsburg 7.74 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
10 Ratney, Laya Lapri JR Gary West Side 7.75 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
10 Norris, Emily SO Carmel 7.75 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
12 Vaden, Jila JR Warren Central 7.77 Roncalli HSR Qualifier #2 Mar 14, 2023
13 Mehringer, Rachel SR Forest Park 7.78 HSR Qualifier ISU #2 Mar 4, 2023
14 Fapetu, Tobi SR Westfield 7.79 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
15 Chestnut, Morgan Brebeuf Jesuit 7.81 IWU/Marion HSR #1 (March 3rd) Mar 3, 2023
16 Ennis, Malia SR Brebeuf Jesuit 7.82 IWU/Marion HSR #1 (March 3rd) Mar 3, 2023
16 Marshall, Kylee JR Munster 7.82 Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
18 Powell, Jyrah Franklin Central 7.87 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
19 Kirtz, Paige SR Brownsburg 7.88 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
19 Smith , Alexia SR Evansville Bosse 7.88 HSR Qualifier ISU #2 Mar 4, 2023
19 Lake, Savannah JR Greenfield-Central 7.88 Red Devil Classic HSR 1 Mar 4, 2023
22 Jones, Catalla SR Pike 7.91 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
22 Bailey, Janae SR North Central (Indianapolis) 7.91 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
24 Layne, De'Janay Evansville North 7.97 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
24 Gray, Tiara Portage 7.97 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
24 Ugwoke, Sofia SO Penn 7.97 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
27 Kerns, Alyvia JR Lawrence Central 7.98 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
27 Smith, London Brownsburg 7.98 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
27 Eppert, Mya SR Mt. Vernon (Fortville) 7.98 IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
27 Cobb, Kaylin SR Thea Bowman Academy 7.98 HSR Qualifier ISU #1 Mar 3, 2023
27 Royal, Amaya JR Castle 7.98 HSR Qualifier ISU #1 Mar 3, 2023
32 Brown, Brianna SR New Albany 7.99 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
32 Madi-Bouabre, Sarah Avon 7.99 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
32 Leggett, Jaylan SR Concord 7.99 Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
32 Tecson, Iana Evansville North 7.99 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
36 Buels, Brianna SR Indianapolis Bishop Chatard 8.00 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
36 Benjamin, Mireya Fishers 8.00 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
36 Lindsay, Kilamesha JR Portage 8.00 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
39 McKenzie, Aniyah Lawrence Central 8.01 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
39 Purnell, Pa'Shence JR Herron 8.01 Roncalli HSR Qualifier #1 Mar 7, 2023
39 Clay, Gia JR Pike 8.01 Red Devil Classic HSR 1 Mar 4, 2023
39 Smith, Elise JR Heritage Christian 8.01 Blue & White Relays Mar 18, 2023
39 Johnson, Taylor SR Evansville F.J. Reitz 8.01 HSR Qualifier ISU #2 Mar 4, 2023
44 Fincannon, Brianna Valparaiso 8.02 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
45 DeFreese, Allison Concord 8.03 Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
46 Pusateri, Taylor JR Portage 8.04 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
46 Hoosier, Trynati SO Warren Central 8.04 Warren Central HSR Qualifier #1 Mar 8, 2023
46 Belanger, Rebecca SO Carmel 8.04 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
46 Hogg, Akailyn Northeastern 8.04 Blue & White Relays Mar 18, 2023
50 Martin, Addison Franklin Community 8.05 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023

1600 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Clark, Kyle SR Bloomington North 4:16.08 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
2 Winders, Caleb Bloomington North 4:24.92 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
3 Holden, Jack Bloomington North 4:25.64 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
4 Montgomery, Kyle JR Center Grove 4:30.19 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
5 Mueller, Brandon JR Penn 4:37.30 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
6 McGaughey, Corban SO Horizon Christian 4:37.92 Pike Individual Championships Mar 11, 2023
7 Hulen, Weston JR Crown Point 4:38.40 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
7 Vaught, Sam SO Roncalli 4:38.40 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
9 Smith, Charlie SR Columbus North 4:38.70 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
10 Brooks, Jonas SR Horizon Christian 4:39.43 Pike Individual Championships Mar 11, 2023
11 Mata, Carlos SO Austin 4:40.29 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
12 Kerzee, Tyler Brownsburg 4:46.30 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
13 Yeary, Aden JR Western 4:48.00 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
14 Cormany, Paul JR Brownsburg 4:48.40 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
15 Ball, Tristan Brownsburg 4:48.90 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
16 Hale, Rowan SR Western 4:49.50 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
17 LaHue, Booker SO Corydon Central 4:49.77 Pike Individual Championships Mar 11, 2023
18 Grewal, Kush FR Penn 4:49.98 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
19 Givins, Matt SO Penn 4:50.00 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
20 Persin, Luke JR McCutcheon 4:51.00 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
21 Reckers, Adam JR Columbus North 4:51.45 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
22 Olivo-Hernandez, Darien SO Lafayette Jefferson 4:51.60 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
23 Mullins, Rylan Center Grove 4:51.88 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
24 Mainwaring, Brayden FR Penn 4:52.18 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
25 Mickelson, Will JR Penn 4:52.50 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
26 Chavarria, Alex Brownsburg 4:52.70 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
27 Mammolenti, Tanner SO Penn 4:54.10 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
28 Raab, Camden FR Western 4:54.30 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
28 Miloudi, Ryan SO West Lafayette 4:54.30 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
30 Packard, Ean SR Brownsburg 4:54.50 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
31 Propst, Connor FR Northview 4:54.90 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
32 Schafer, Noah JR Penn 4:55.19 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
33 Hottell, Leyton Columbus North 4:55.46 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
34 Evaldi, Jacob New Albany 4:56.95 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
35 Guminski, Ethan JR Seeger 4:57.54 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
36 Ratliff, Shane SO Brownstown Central 4:57.60 Pike Individual Championships Mar 11, 2023
37 Payne, Chase SO Crown Point 4:59.26 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
38 Davis, Jack JR Roncalli 4:59.30 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
39 Sluder, Denton Columbus North 4:59.83 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
40 Metzger, Jake Crown Point 5:00.48 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
41 Kistler, Colin JR Hauser 5:01.03 Pike Individual Championships Mar 11, 2023
42 Gladney, Kolin SO Hobart 5:01.18 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
43 Bender, River Harrison (West Lafayette) 5:01.29 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
44 Woehler, Kyle Jasper 5:01.50 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
45 Littell, Ezra JR Roncalli 5:01.73 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
46 Belzowski, Gavin FR Penn 5:01.74 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
47 Koh, Yian SR West Lafayette 5:02.08 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
48 Stein, Matthew Bloomington South 5:02.74 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
49 Schroeder, Zach JR Evansville Mater Dei 5:03.78 Pike Individual Championships Mar 11, 2023
50 Jackson, David Bloomington South 5:04.23 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023

1600 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Crain, Clara SR Edgewood 5:07.24 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
2 Eubank, Mary JR Penn 5:23.23 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
3 Roth, Addie JR Lake Central 5:24.06 Lake Michigan Invitational Mar 17, 2023
4 Applegate, Addison JR Corydon Central 5:25.08 Pike Individual Championships Mar 11, 2023
5 Newman, Scout Brownsburg 5:28.44 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
6 Vollrath, Nikki JR Lake Central 5:31.74 Lake Michigan Invitational Mar 17, 2023
7 Tolliver, Lucy Brownsburg 5:32.58 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
8 Steele , Mackenzie SO Brownsburg 5:33.36 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
9 Crain, Hannah Edgewood 5:33.50 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
10 Cohen, Cassandra FR Hobart 5:37.84 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
11 Manfra, Kaitlyn Harrison (West Lafayette) 5:38.18 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
12 Stabnik, Ellie JR Penn 5:39.78 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
13 Valdivieso, Erika JR Corydon Central 5:40.86 Pike Individual Championships Mar 11, 2023
14 Parks, Carson SO Evansville Reitz Memorial 5:41.88 Pike Individual Championships Mar 11, 2023
15 White, Ellen SR Columbus North 5:41.97 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
16 Collins, Morgan SR Penn 5:42.07 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
17 Dunford, Annie West Lafayette 5:42.32 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
18 Smith, Peyton JR Linton-Stockton 5:42.75 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
19 Graham, Clara JR Bloomington South 5:45.10 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
20 DePoy, Kendall FR Western 5:45.44 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
21 Dineen, Shannon JR West Lafayette 5:46.59 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
22 Hanyzewski, Kaylie JR Penn 5:49.30 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
23 South, Kirsten JR Faith Christian 5:54.24 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
24 Jenks, Lucy FR Floyd Central 5:54.57 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
25 Harlow, Hattie SO Western 5:54.95 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
26 Purcell, Caleigh Seeger 5:55.12 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
27 Morgan, Aubrey SO Penn 5:55.62 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
28 Stringer, Grace SO Bloomington South 5:55.71 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
29 Rodriguez, Carla Harrison (West Lafayette) 5:56.36 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
30 Hoover, Julianne Bloomington South 5:56.68 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
31 Pendleton, Kenzie JR Columbus North 5:56.71 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
32 Luban, Olivia SR McCutcheon 5:57.02 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
33 Landa, Miren Bloomington North 5:57.44 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
34 Sherlock, Ainsley Columbus North 5:57.97 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
35 Merkley, Elizabeth SO Bloomington South 5:58.18 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
36 Pearce, Claudia JR Floyd Central 5:58.89 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
37 Balinnang, Arianna Penn 5:59.75 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
38 Shoaff, Maddy SO Western 6:01.88 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
39 Endres, Lila SR New Albany 6:03.34 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
40 Cooley, Lacie Harrison (West Lafayette) 6:03.88 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
41 Kent, Katie Bloomington North 6:04.79 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
42 Inoue, Nami McCutcheon 6:05.55 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
43 Stevens, Abby SR Penn 6:06.11 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
44 Burnett, Ryleigh Edgewood 6:06.17 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
45 Hayes, Ellia JR Northview 6:06.47 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
45 Mimbella, Hallie SO Center Grove 6:06.47 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
47 Cook, Zoe Harrison (West Lafayette) 6:06.50 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
48 Pfeiffer, Morgan SO Penn 6:08.75 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
49 Jerger, Kate JR Jasper 6:09.29 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
50 Grewel, Sia JR Penn 6:09.49 2023 WL Individuals Mar 4, 2023

3200 Meters (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Mathison, Kole SR Carmel 8:47.11 New Balance Indoor Mar 11, 2023
2 Malloy, Max SO Elkhart 9:19.58 Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
3 Clark, Kyle SR Bloomington North 9:20.72 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
4 Rosio, Matteo SR Brebeuf Jesuit 9:21.39 New Balance Indoor Mar 10, 2023
5 Click, Caden JR Noblesville 9:23.33 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
6 Burrell, Ezra SR Brebeuf Jesuit 9:24.61 New Balance Indoor Mar 10, 2023
7 Todd, Cameron JR Brebeuf Jesuit 9:24.68 Roncalli HSR Qualifier #2 Mar 14, 2023
8 Nobbe, William SR Zionsville 9:24.99 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
9 Quagliaroli, Sam SO Fishers 9:25.70 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
10 Larson, Adler SR Columbus North 9:28.00 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
11 Garrett, Ty Center Grove 9:28.05 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
12 Killeen, Nate SR North Central (Indianapolis) 9:29.61 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
13 Lord, Aaron SR New Albany 9:30.00 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
14 York, Ryan SR Hanover Central 9:31.42 HSR Qualifier ISU #2 Mar 4, 2023
15 Propst, Asher SR Noblesville 9:31.94 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
16 Barco, Martin JR Martinsville 9:32.32 Mid-State Indoor Meet (2023) Mar 13, 2023
17 Meaux, Tate SR Fishers 9:32.86 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
18 Khan, Sherjeel JR Brownsburg 9:33.04 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
19 White, Neal SO Columbus North 9:36.00 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
20 Montgomery, Kyle JR Center Grove 9:37.49 Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
21 Burns, Nate SR Mooresville 9:37.50 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
22 Spees, Samuel JR Zionsville 9:38.10 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
23 Goins, Jaiden JR Harrison (West Lafayette) 9:38.32 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
24 Grant, Jcim JR Northview 9:38.49 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
25 Mimbela, Parker SR Center Grove 9:38.97 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
26 Nolan, Jackson SO Evansville F.J. Reitz 9:40.75 HSR Qualifier ISU #2 Mar 4, 2023
27 Rice, Brandon SR Austin 9:40.90 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
28 Claxton, Tommy SR Goshen 9:41.25 Bulldog Invite Mar 11, 2023
29 Brown, Ralph JR Munster 9:42.99 Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
30 Tuck, Jackson SR Chesterton 9:43.24 Trine HSR Qualifier #1 Mar 4, 2023
31 Long, Evan SR Tipton 9:43.45 IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
32 Agwick, Bol South Bend Adams 9:43.52 IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
33 Conroy, Shane SO Portage 9:44.09 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
34 Leedke, Charlie SR Carmel 9:44.70 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
35 Handy, Ryan SR Zionsville 9:44.82 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
36 Baker, Ian SO Brownsburg 9:45.13 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
37 Wheeler, Griffen SR Greenfield-Central 9:45.88 Blue & White Relays Mar 18, 2023
38 Mimnaugh, Tyler SO Warsaw Community 9:46.23 New Haven Invite Mar 4, 2023
39 Miller, Jaxon SR Northridge 9:46.55 Trine HSR Qualifier #1 Mar 4, 2023
40 Ross, Christopher JR Greenfield-Central 9:47.15 Blue & White Relays Mar 18, 2023
41 Nobles, Mason SO Valparaiso 9:49.83 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
42 Oman, Liam SR Carmel 9:50.32 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
43 Chaney, Adam SR Lawrence Central 9:50.53 Warren Central HSR Qualifier #1 Mar 8, 2023
44 Bontrager, Noah Westview 9:50.68 New Haven Invite Mar 4, 2023
45 Neal, Ronnie SO Noblesville 9:50.69 Blue & White Relays Mar 18, 2023
46 Jay, Kiefer Carmel 9:51.04 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
47 Batio, Clay SR Delta 9:51.37 Owl HSR Invite Mar 4, 2023
48 Haas, Brandon Brownsburg 9:51.96 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
49 Mitchell, Jacob Bloomington North 9:52.30 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
50 Loiselle, Jack SR Westfield 9:53.05 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023

3200 Meters (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Southerland, Nicole JR Delta 10:28.27 Owl HSR Invite Mar 4, 2023
2 Kiesler, Julia SR Columbus North 10:37.95 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
3 Knoblauch, Addison JR Homestead 10:43.58 IWU/Marion HSR #1 (March 3rd) Mar 3, 2023
4 Butler, Elizabeth SO Hamilton Southeastern 10:47.03 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
5 Myers, Lily SR Bloomington South 10:52.86 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
6 Gallagher, Bridget SR Guerin Catholic 10:53.87 2023 Golden Eagle Relays Mar 11, 2023
7 Hegedus, Jessica JR Avon 10:55.51 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
8 Rastrelli, Josefina JR Warsaw Community 10:56.56 New Balance Indoor Mar 10, 2023
9 Score , Julia Indianapolis Bishop Chatard 10:59.51 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
10 Powers, Maggie JR Hamilton Southeastern 11:03.89 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
11 Maple, Sarah FR Ft. Wayne Concordia Lutheran 11:04.15 Bulldog Invite Mar 11, 2023
12 Perez, Nadia JR Noblesville 11:05.10 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
13 Hansen, Taylor JR Carroll (Fort Wayne) 11:10.80 Bulldog Invite Mar 11, 2023
14 Eubank, Mary JR Penn 11:12.56 Bulldog Invite Mar 11, 2023
15 Clibon, Victoria SR Ft. Wayne Northrop 11:13.42 Bulldog Invite Mar 11, 2023
16 Moore, Hannah JR Northwestern 11:13.96 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
17 Austin, Hadessah JR Seeger 11:14.30 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
18 Lahee, Brooke SR Noblesville 11:15.26 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
19 Panning, Lexi JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 11:15.91 Bulldog Invite Mar 11, 2023
20 Foley, Sadie FR Carmel 11:17.28 IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
21 Dowty, Libby FR Indian Creek 11:20.69 Red Devil Classic HSR 1 Mar 4, 2023
22 Schminke, Henny JR West Lafayette 11:20.79 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
23 Kennedy, Sophia SR Park Tudor 11:22.72 Blue & White Relays Mar 18, 2023
24 Farley, Gretchen SR Park Tudor 11:22.76 Blue & White Relays Mar 18, 2023
25 Rocchino, Maddie JR North Central (Indianapolis) 11:23.56 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
26 Crain, Clara SR Edgewood 11:24.03 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
27 Smith, Liz JR Westfield 11:24.42 IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
28 Garten, Emily SO Brebeuf Jesuit 11:25.24 New Balance Indoor Mar 11, 2023
29 Edwards, Mary SR North Central (Indianapolis) 11:27.71 Warren Central HSR Qualifier #2 Mar 15, 2023
30 Zelasko, Lillian SR New Prairie 11:28.56 Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
31 Lindsey, Addison SO East Noble 11:29.46 Trine HSR Qualifier #2 Mar 7, 2023
32 Seward, Zoe SR Rochester Community 11:31.35 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
33 Roth, Addie JR Lake Central 11:32.74 Lake Michigan Invitational Mar 17, 2023
34 Weaver, Emersyn JR Carmel 11:33.31 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
35 Klopstad, Jasmine SR Carmel 11:36.37 IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
36 Tolliver, Lucy Brownsburg 11:36.49 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
37 Thomas, Grace SR Valparaiso 11:36.63 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
38 Stabnik, Ellie JR Penn 11:38.07 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
39 Klem, Lauren JR Franklin Community 11:39.86 Warren Central HSR Qualifier #1 Mar 8, 2023
40 Martoglio, Aurelia Bloomington South 11:40.37 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
41 Martoglio, Jasmine Bloomington South 11:40.69 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
42 Rocchio, Elizabeth North Central (Indianapolis) 11:41.03 Warren Central HSR Qualifier #1 Mar 8, 2023
43 Freese, Bailey Guerin Catholic 11:42.01 Blue & White Relays Mar 18, 2023
44 Gillisse, Lila SO LaPorte 11:44.21 IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
45 Fox, Kadence SO Manchester 11:46.57 New Haven Invite Mar 4, 2023
46 Pettet, Kaitlyn Franklin Central 11:46.61 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
47 Jarrell, Ava SO Pendleton Heights 11:47.02 Blue & White Relays Mar 18, 2023
48 Konow, Charlotte SO Carmel 11:47.16 IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
49 Norris, Faith JR Daleville 11:47.54 Taylor University HSR Qaulifier Mar 10, 2023
50 Bennett, Lydia SR DeKalb 11:47.77 Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023

60 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Tarter, Tyler JR Fishers 8.08 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
2 Willis, Knox SR Zionsville 8.10 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
3 Doyle, Parker SR Center Grove 8.17 Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
4 Williams, Micah SR Lawrence Central 8.22 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
5 Johnson, Dallas SO Center Grove 8.25 Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
6 Rustman, Casey SR Mooresville 8.29 Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
7 Burhenn, George SR Mt. Vernon (Fortville) 8.35 IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
7 Lillard, Micah JR Lafayette Jefferson 8.35 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
7 Weobong, Lazarus SR Jeffersonville 8.35 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
10 Barnewall, Kieran SO Chesterton 8.37 Bulldog Invite Mar 11, 2023
11 Wright, Sa'ien SR Perry Meridian 8.38 Roncalli HSR Qualifier #1 Mar 7, 2023
12 Sweet, Parker SR Connersville 8.44 2023 Golden Eagle Relays Mar 11, 2023
13 Carnell, David JR Ben Davis 8.47 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
13 Kaufhold, Luke JR South Bend St. Joseph 8.47 Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
13 West, Graham SR Ben Davis 8.47 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
13 Fairer, David SR Ben Davis 8.47 Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
17 Milne, Liam Columbus North 8.48 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
17 Erskine, De'andre JR Warren Central 8.48 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
19 Hawthorne, Fredrick SR Brownsburg 8.50 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
20 Winters, Aaliyo SR Warren Central 8.52 Red Devil Classic HSR 1 Mar 4, 2023
21 Quist, Adom JR Carmel 8.54 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
22 Sofolahan, Samuel JR Ben Davis 8.58 Red Devil Classic HSR 1 Mar 4, 2023
22 Bradshaw, RJ SR Indianapolis Bishop Chatard 8.58 Roncalli HSR Qualifier #1 Mar 7, 2023
24 Burns, Robert SO Ben Davis 8.59 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
25 Johnson, Dakota JR New Albany 8.60 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
26 Lawrence, Dominic SR Lakeland 8.64 Trine HSR Qualifier #1 Mar 4, 2023
27 Ellis, Evan SO Plainfield 8.65 Mid-State Indoor Meet (2023) Mar 13, 2023
28 Langston, Andres JR Mt. Vernon (Fortville) 8.67 IWU/Marion HSR #1 (March 3rd) Mar 3, 2023
29 Lewellen, Jacob SR Benton Central 8.68 (55) 2023 West Lafayette HSR Qualifier Mar 9, 2023
30 Eyasu, Alex JR Brownsburg 8.69 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
31 Smith, Jerome Lawrence North 8.70 Roncalli HSR Qualifier #2 Mar 14, 2023
32 Strong, Braxton JR Peru 8.71 (55) Maverick HSR Mar 11, 2023
32 Thornton, Luke Lawrenceburg 8.71 Warren Central HSR Qualifier #1 Mar 8, 2023
32 Westfield, Javion JR Ft. Wayne Northrop 8.71 Bulldog Invite Mar 11, 2023
35 Brown, Dandre SR East Chicago Central 8.72 Bethel HSR #2 Showcase Mar 16, 2023
36 Ostrander, Carter SR Portage 8.74 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
36 Dresselhaus, Jaiden SO Lawrence Central 8.74 Warren Central HSR Qualifier #1 Mar 8, 2023
36 Sever, Jonathan JR Franklin Community 8.74 Mid-State Indoor Meet (2023) Mar 13, 2023
36 Grangier, Max SR Floyd Central 8.74 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
40 Brown, Tremayne JR Anderson 8.75 IWU/Marion HSR #1 (March 3rd) Mar 3, 2023
41 Korthuis, Chris JR Mooresville 8.76 Warren Central HSR Qualifier #2 Mar 15, 2023
41 Moore, Damario SO Lawrence North 8.76 Pike Individual Championships Mar 11, 2023
43 Walden, William Tri-West Hendricks 8.78 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
44 McClellan, Emory SR Southport 8.80 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
45 Durham, Michael SR Warren Central 8.82 Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
45 Roberts, Jae'den JR Portage 8.82 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
47 Allen, Clayton SR Hamilton Southeastern 8.84 Blue & White Relays Mar 18, 2023
48 Jackson, Robert SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 8.86 Roncalli HSR Qualifier #1 Mar 7, 2023
49 Gubbins, Will SR Jasper 8.87 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
49 Dixon, Henry New Albany 8.87 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023

60 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Mehringer, Rachel SR Forest Park 8.65 HSR Qualifier ISU #2 Mar 4, 2023
2 Paige , Jaliyah JR Ft. Wayne North Side 8.96 Blue & White Relays Mar 18, 2023
3 Rollins, Anya SR Warren Central 9.04 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
3 Hogan, Reane'e JR Ben Davis 9.04 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
5 Loftin, Makenzie SR Hamilton Southeastern 9.16 Blue & White Relays Mar 18, 2023
6 Runyon, Aurbrey SO Franklin Community 9.17 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
7 Smith, Laila JR Warren Central 9.21 Roncalli HSR Qualifier #2 Mar 14, 2023
8 Ratney, Laya Lapri JR Gary West Side 9.22 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
9 Ewing, Ella JR Hamilton Heights 9.26 (55) 2023 West Lafayette HSR Qualifier Mar 9, 2023
10 Purnell, Pa'Shence JR Herron 9.28 Roncalli HSR Qualifier #2 Mar 14, 2023
11 Eberle, Dede Bloomington North 9.30 Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
12 Douglas, Kimora JR Merrillville 9.31 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
12 Hale, Audrianna JR Linton-Stockton 9.31 HSR Qualifier ISU #3 Mar 8, 2023
14 Ison, Kathryn JR North Central (Farmersburg) 9.33 HSR Qualifier ISU #3 Mar 8, 2023
15 Coffman, Brooke SR Franklin Community 9.39 Warren Central HSR Qualifier #1 Mar 8, 2023
16 Hauser, Lucy JR Westfield 9.45 HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
16 Thompson, Stasia JR Lake Central 9.45 (55) Lake Michigan Invitational Mar 17, 2023
18 Brown, Qiara SR Warren Central 9.49 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
19 Patterson, Ella SR Kouts 9.52 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
20 Jones, Catalla SR Pike 9.53 MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
21 Kubacki, Kate SO Indianapolis Cathedral 9.55 Roncalli HSR Qualifier #1 Mar 7, 2023
22 Sullivan, Sophia SR Carmel 9.56 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
23 Flood, Emily SR South Ripley 9.59 (55) Maverick HSR Mar 11, 2023
24 Jackson, J'NQE JR New Haven 9.62 New Haven Invite Mar 4, 2023
24 Ream, Anna SO Homestead 9.62 IWU/Marion HSR #1 (March 3rd) Mar 3, 2023
26 Polito, Sara Edgewood 9.64 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
27 Hunter, Jersey FR Plymouth 9.65 Bethel HSR #2 Showcase Mar 16, 2023
27 Douglas, Kayla SR South Bend Adams 9.65 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
29 Schlotterback, Adelle SO Carroll (Fort Wayne) 9.66 Bulldog Invite Mar 11, 2023
29 Williams, Anna JR Fishers 9.66 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
31 Smith, Samaya Warren Central 9.70 Roncalli HSR Qualifier #2 Mar 14, 2023
32 Hall, Ramaya SR Valparaiso 9.71 (55) Valpo/West Side Mar 2, 2023
33 Allen, Zoe SR Anderson 9.72 2023 Golden Eagle Relays Mar 11, 2023
34 Phillips, Arielle SR Jeffersonville 9.73 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
34 Tapak, Molly SR Center Grove 9.73 Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
36 Sandrock, Morgan SR Franklin Community 9.75 Warren Central HSR Qualifier #1 Mar 8, 2023
37 Knepp, Elle JR Barr-Reeve 9.76 Pike Individual Championships Mar 11, 2023
38 Hecht, Amelia SO Lake Central 9.77 (55) Lake Michigan Invitational Mar 17, 2023
39 Indiero, Alana Crown Point 9.81 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
40 Mayo, Nichole JR Indianapolis Cathedral 9.82 Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
41 Nankwenya, Vanessa Evansville North 9.83 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
42 Garvin, Ella SR New Castle 9.85 Red Devil Classic HSR 1 Mar 4, 2023
42 Howard, Journey SR New Albany 9.85 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
42 Jasek, Jessie Center Grove 9.85 Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
45 McKinney, Reese Indianapolis Bishop Chatard 9.86 Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
46 Zeilenga , Gabbi SR Covenant Christian (DeMotte) 9.87 (55) 2023 West Lafayette HSR Qualifier Mar 9, 2023
47 Stewart, Jada SR Ft. Wayne Wayne 9.88 Bulldog Invite Mar 11, 2023
48 Robinson, Ava JR McCutcheon 9.91 (55) 2023 WL Individuals Mar 4, 2023
49 N'Gbesso, Sophia Brownsburg 9.92 Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
50 Davis, Alyssa SO Carroll (Fort Wayne) 9.95 Bulldog Invite Mar 11, 2023

4 x 200 Relay (Men)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Center Grove 1:29.39 Coyle, Dicken, Grellar, Johnson Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
2 Floyd Central 1:30.17 Kruer, Grangier, Purlee, Atkins Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
3 Brownsburg 1:31.30 Heldman, Wilson, Handy, Calhoun HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
4 Lawrence Central 1:31.36 Duff, Clark, Williams, Jackson MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
5 Plainfield 1:32.02 Newash-Campbell, Gilkerson, Larrison, Hrbek Mid-State Indoor Meet (2023) Mar 13, 2023
6 Zionsville 1:32.21 Mullens, Anyanwu, Barth, Willis HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
7 Warren Central 1:32.25 Jackson, Sanders, Walker, Reeves-Lile Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
8 Lawrence North 1:32.35 Jackson, Moore, Chandler, Smith Roncalli HSR Qualifier #2 Mar 14, 2023
9 Fishers 1:32.63 Syrus, Tarter, Seay, Fowler III Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
10 Noblesville 1:32.73 Blue & White Relays Mar 18, 2023
11 Harrison (West Lafayette) 1:32.79 Huber, Negron-Carrero, Strong, McRoberts 2023 West Lafayette HSR Qualifier Mar 9, 2023
12 Westfield 1:32.82 Parker, Good, Aramboles, Walker IWU/Marion HSR #1 (March 3rd) Mar 3, 2023
13 Jeffersonville 1:32.91 Carr, Brown, Stephenson, Weobong Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
14 Whiteland Community 1:32.95 Moore- Smith, Wray, Spangler, Nyonteh Mid-State Indoor Meet (2023) Mar 13, 2023
15 Carmel 1:32.97 Avant, Taylor, Struve, Zachery IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
16 Delta 1:33.00 Lennis, Stanley, Backus, Backus 2023 Golden Eagle Relays Mar 11, 2023
17 North Central (Indianapolis) 1:33.04 Canady, Rivera, Brooks, Woodson MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
18 Indianapolis Cathedral 1:33.08 Richards, Rollins, Slaughter, Phillips Roncalli HSR Qualifier #1 Mar 7, 2023
19 Avon 1:33.09 Kennedy, Williams, Cunningham, Townsend Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
20 Hamilton Southeastern 1:33.11 Blue & White Relays Mar 18, 2023
21 Mississinewa 1:33.41 Crick, Hess, Burbank, Nelson Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
22 Brebeuf Jesuit 1:33.51 Harris, Lewis, Ash, Buford IWU/Marion HSR #1 (March 3rd) Mar 3, 2023
23 Ft. Wayne Snider 1:33.60 Conley, Kolabodi, Juarez, Pierre-Louis Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
24 Merrillville 1:33.75 Shirrells, Golston, Peters, Ramsey 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
25 Park Tudor 1:33.76 Blue & White Relays Mar 18, 2023
26 Elkhart 1:33.96 Anderson, Williams, Gates, Munson Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
27 Ft. Wayne Wayne 1:34.03 Clark, Nelson, Wooten, Hill Bulldog Invite Mar 11, 2023
28 Ben Davis 1:34.05 Burns, Fairer, Sofolahan, West MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
29 Evansville North 1:34.21 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
30 Bloomington North 1:34.36 Mikulich, Shin, Ksander Hicks, Powell Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
31 Greenwood Community 1:34.41 Odgers, Bonser, Riley, Linville Warren Central HSR Qualifier #2 Mar 15, 2023
32 West Lafayette 1:34.54 Blankman, Burton, Myers, Wood 2023 West Lafayette HSR Qualifier Mar 9, 2023
33 South Bend Adams 1:34.58 Brissau, Tootoo, Hunt, Blount IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
34 Indianapolis Bishop Chatard 1:34.59 Dudik, Kuehr, Sargent, Weybright Roncalli HSR Qualifier #2 Mar 14, 2023
35 LaPorte 1:34.61 Williams, Henriot, McNeal, Clay IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
36 Mt. Vernon (Fortville) 1:34.75 Parsley, Burhenn, Gibson, Marble IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
37 Pike 1:34.78 Adehinmoye, Hawkins, Shurn, Garland MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
38 Perry Meridian 1:34.80 Bowe, Eagan, Dube, Needam Mid-State Indoor Meet (2023) Mar 13, 2023
39 Guerin Catholic 1:34.90 Blue & White Relays Mar 18, 2023
40 Franklin Central 1:35.03 Hines, Moritz, Ruley, Keck Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
41 Mooresville 1:35.12 McBride, Enderle, Dindiyal, Rustman Roncalli HSR Qualifier #1 Mar 7, 2023
42 Churubusco 1:35.16 Fleetwood, Rinker, Nighthawk, Burroff IWU/Marion HSR #1 (March 3rd) Mar 3, 2023
43 Bloomington South 1:35.17 Rheam, Cosner, Berry, Dusleag Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
44 Wheeler 1:35.23 Compton, Brann, Brann, Missey New Haven Invite Mar 4, 2023
45 Portage 1:35.24 Carpure, Roberts, Wilkie, Dzyacky Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
46 Ft. Wayne Bishop Dwenger 1:35.36 Johnson, Steele, Thurber, Davis New Haven Invite Mar 4, 2023
47 Ft. Wayne South Side 1:35.41 Freemon, Lee, Abernathy, Ganaway Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
48 Warsaw Community 1:35.53 Rodriguez, Ehrlinger, Martin, Johnson IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
49 Connersville 1:35.72 Blue & White Relays Mar 18, 2023
50 Yorktown 1:35.86 Ewing, Baker, Daugherty, Williams IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023

4 x 200 Relay (Women)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Warren Central 1:44.52 Hoosier, Bido, Smith, Vaden MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
2 Brownsburg 1:44.67 Neal, Kirtz, Rice, Smith HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
3 Portage 1:44.89 Adams, Gray, Lindsay, Pusateri 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
4 Carmel 1:45.74 Grande Rosas, Guerrant, Wamsley, Norris IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
5 North Central (Indianapolis) 1:45.98 Jones, Bailey, Ball, Graham MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
6 Hamilton Southeastern 1:46.46 Blue & White Relays Mar 18, 2023
7 Fishers 1:46.63 Benjamin, Pineda, Hoskins, Taylor HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
8 Bloomington North 1:47.10 Deemer, Eberle, Elliott, Somers Glenn Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
9 Center Grove 1:47.12 Henselmeier, Bidddings, Lauffer, Riley Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
10 Merrillville 1:47.45 Collins, Zannou, Douglas, Lynon 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
11 Avon 1:47.49 Davenport, Madi-Bouabre, Sheagley, Wren HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
12 Lawrence North 1:47.70 Winters, Woods, Collins, Broaders Roncalli HSR Qualifier #2 Mar 14, 2023
13 Pike 1:47.95 Clay, Jones, Soriano Rodriguez, Oludaisi MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
14 Westfield 1:48.13 Fapetu, Hauser, Clary, Campbell HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
15 Lawrence Central 1:48.68 Bailey, Kerns, Scales, McKenzie MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
16 Munster 1:48.78 Mcguire, Nuetzel, Garner, Marshall Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
17 Edgewood 1:48.85 Hayden, Polito, Abram, Stephens Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
18 Indianapolis Bishop Chatard 1:49.04 Buels, Morrow, McKinney, Felts Roncalli HSR Qualifier #2 Mar 14, 2023
19 Evansville North 1:49.15 Layne, Tecson, Harris, Knies Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
20 New Albany 1:49.19 Frierson, Brown, Starks, Brown Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
21 South Bend Adams 1:49.46 Thomas, Harrison, Soens, Frazee IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
22 Zionsville 1:49.66 Anyanwu, Campion, Greeson, Raborn Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
23 Perry Meridian 1:49.69 Padilla, Merchant, Nguyen, Mundy Mid-State Indoor Meet (2023) Mar 13, 2023
24 Brebeuf Jesuit 1:49.80 Chestnut, Anderson, Jeffers, Ennis Roncalli HSR Qualifier #2 Mar 14, 2023
25 Franklin Central 1:49.85 Powell, Bass, Seddon, Curtis HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
25 Plainfield 1:49.85 Hargrave, Stewart, Williams, Simek Roncalli HSR Qualifier #1 Mar 7, 2023
27 Carroll (Fort Wayne) 1:50.18 Floyd, Tucker, Stuckey, Adjei Bulldog Invite Mar 11, 2023
28 Ft. Wayne North Side 1:50.43 Blue & White Relays Mar 18, 2023
29 Chesterton 1:50.65 Kozak, Bamber, Kontos, Bradley Bulldog Invite Mar 11, 2023
30 Whiteland Community 1:50.69 Stevenson, Rodgers, Lester, Gill Mid-State Indoor Meet (2023) Mar 13, 2023
31 Warsaw Community 1:50.78 Parker, Williams, Barkey, Burner Bulldog Invite Mar 11, 2023
32 East Central 1:50.79 Ferguson, Toney, Graf, Edwards Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
32 Concord 1:50.79 Leggett, Emerson, DeFreese, DeFreese Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
34 Gary West Side 1:51.00 Ratney, Smith, Martin, Williams Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
34 Franklin County 1:51.00 Blue & White Relays Mar 18, 2023
36 Bloomington South 1:51.11 Russo, Bailey, Cutshall, Hall Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
37 Corydon Central 1:51.31 Lahue, Adams, Mathes, Schilmiller Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
38 Valparaiso 1:51.36 Schulte, Fincannon, Vanda, Seefeldt Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
39 Kankakee Valley 1:51.41 Carden, Swart, Thomas, McKim Maverick HSR Mar 11, 2023
40 Jasper 1:51.42 Ondiek, Englert, Underwood, Underwood Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
41 Floyd Central 1:51.47 Smith, Cook, Flahn, Conway Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
42 Harrison (West Lafayette) 1:51.62 Ahnert, Pearsall, Clary, Traylor Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
43 Heritage Christian 1:51.68 Blue & White Relays Mar 18, 2023
44 Crown Point 1:51.78 Stamper, Indiero, Bajmakovich, Hulen Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
45 Hamilton Heights 1:51.86 Deetz, Ewing, Jozsa, Smith IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
46 West Lafayette 1:52.03 Jundos, Simpson, Massey, Webb 2023 West Lafayette HSR Qualifier Mar 9, 2023
47 Homestead 1:52.07 Hopson, Miller, Couch, Ream IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
48 Franklin Community 1:52.18 Grady, Runyon, Martin, Sever Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
49 Culver Academies 1:52.48 Bird, Bird, Zimpleman, LaBella IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
50 Central Noble 1:52.50 Truelove, Custer, Paris, Zolman Bulldog Invite Mar 11, 2023

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
  Team Time Athletes Meet Meet Date
1 Center Grove 3:24.68 Grellar, Coyle, Dicken, Doyle Bloomington North Invite 1 Mar 1, 2023
2 Lake Central 3:26.14 Gethers, Garcia, Newton, Berry Maverick HSR Mar 11, 2023
3 Plainfield 3:27.98 Larrison, Robinson, Hrbek, Newash-Campbell Roncalli HSR Qualifier #1 Mar 7, 2023
4 Brownsburg 3:29.20 Calhoun, Cooper, Larkey, Tienda HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
5 Bloomington North 3:29.60 Winders, Shin, Holden, Clark Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
6 Westfield 3:29.94 Walker, Flynn, King, Lakomek HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
7 Fishers 3:30.10 Wiggins, Morrow, Seay, Tarter HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
8 Zionsville 3:30.36 Mullens, Willis, Harris, Helton HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
9 Indianapolis Bishop Chatard 3:30.84 Dudik, Boyer, Weber, Kuehr Red Devil Last Chance HSR Qualifer #3 Mar 18, 2023
10 Guerin Catholic 3:31.12 Blue & White Relays Mar 18, 2023
11 Lawrence Central 3:31.33 Novak, Townsend, Clark, Garner MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
12 Noblesville 3:32.25 Blue & White Relays Mar 18, 2023
13 Carmel 3:32.59 Taylor, Willman, Avant, Struve IWU/Marion HSR #2 Qualifier (March 4th) Mar 4, 2023
14 Evansville North 3:32.62 Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
15 Hamilton Southeastern 3:32.71 Blue & White Relays Mar 18, 2023
16 Bloomington South 3:33.70 Bullock, Sobiech, Ryan, Tait Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
17 Mt. Vernon (Fortville) 3:34.02 Jones, Burhenn, Trevino, Langston IWU/Marion HSR #1 (March 3rd) Mar 3, 2023
18 Ben Davis 3:34.21 Burns, West, Adesanya, Fairer Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
19 Merrillville 3:34.26 Golston, Peters, Lyons, Hill 2023 West Lafayette HSR Qualifier Mar 9, 2023
20 West Lafayette 3:34.63 Blankman, Burton, Stenberg, Curl 2023 West Lafayette HSR Qualifier Mar 9, 2023
21 Warren Central 3:34.65 Durham, Coburn, Evans, Richardson MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
22 Churubusco 3:34.82 Fleetwood, Nighthawk, Palmer, Burroff IWU/Marion HSR #1 (March 3rd) Mar 3, 2023
23 Avon 3:35.14 Germani, Kennedy, Williams, Moore HCC Indoor Invitational Mar 10, 2023
24 Warsaw Community 3:35.83 Johnson, Duncan, Dailey, Martin Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
24 Crown Point 3:35.83 Nack, Kalk, Robertson, Flavin 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
26 Huntington North 3:36.20 Reust, Wagner, Decker, Voght Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
27 Pike 3:36.63 Garland, Hodges, Vidal, McGinty MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
28 Mooresville 3:36.81 Enderle, Rustman, Dindiyal, Dahncke Warren Central HSR Qualifier #2 Mar 15, 2023
29 Portage 3:36.84 Carpure, Wilkie, Reyes, Mamounas 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
30 South Bend St. Joseph 3:37.15 Miller, Sparke, Risk, Kaufhold Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
31 Franklin Central 3:37.49 Ashman, Moritz, Leal, Henkle Red Devil Classic HSR 1 Mar 4, 2023
32 Delta 3:37.63 Wilson, Backus, Dillon, Backus Owl HSR Invite Mar 4, 2023
33 LaPorte 3:37.71 Clay, Hunt, Pillai, Long IWU/Marion HSR #3 Qualifier (March 11th) Mar 11, 2023
34 Ft. Wayne Snider 3:37.81 Boro, Roper, Logan, Stephens Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
35 Columbus North 3:38.02 Arau-Ortiz, Zamora, Long, Stevens Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
36 Harrison (West Lafayette) 3:38.07 Strong, Emerich, Huber, Emerich 2023 West Lafayette HSR Qualifier Mar 9, 2023
37 Munster 3:39.09 Ishtawi, Orange, Reynolds, Vicari Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
38 Whiteland Community 3:39.18 Wray, Spangler, Christman, Grady Mid-State Indoor Meet (2023) Mar 13, 2023
39 Gary West Side 3:39.53 Santiago, King, Luckey, Hayes 2023 NWI Championships Mar 11, 2023
40 Greenfield-Central 3:39.92 Knecht, Jack, Wheeler, Ross Warren Central HSR Qualifier #2 Mar 15, 2023
41 South Bend Riley 3:39.98 Fleming, Nabieu, Nabieu, Richardson Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
41 Greenwood Community 3:39.98 Odgers, Bonser, Linville, Price Whiteland HSR Qualifier #2- 2023 Mar 10, 2023
43 Ft. Wayne Bishop Dwenger 3:40.55 Thurber, Davis, Steele, Felkner Trine HSR Qualifier #3 Mar 17, 2023
44 Leo 3:40.60 Arnold, Parmerlee, Miller, Givens New Haven Invite Mar 4, 2023
45 Chesterton 3:41.38 Resto, Raffin, Vanderwoude, Powell Bulldog Invite Mar 11, 2023
46 Jasper 3:41.44 Welp, Wren, Kippenbrock, Weinel Bloomington North Invite 2 Mar 8, 2023
47 Southport 3:41.72 Wilson, Sanders, McNamara, McClellan Whiteland HSR Qualifier #1 2023 Mar 3, 2023
48 Hagerstown 3:41.73 Blue & White Relays Mar 18, 2023
49 North Central (Indianapolis) 3:42.16 Mason, Kelley, Casey, Wheeler MIC Indoor Championships Mar 17, 2023
50 DeKalb 3:42.68 Hallam, McIntire, Fillenwarth, Barton New Haven Invite Mar 4, 2023